خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اتصال 148 انبار بزرگ بندر شهید رجایی به سامانه جامع انبارها- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 11:21
رئیس کل دادگستری هرمزگان با اعلام آغاز به کار گشت های مشترک بازرسی از انبارهای بنادر، گمرکات و اموال تملیکی این استان از اتصال 148 انبار بزرگ بندر شهید رجایی بندرعباس به سامانه جامع انبارها خبرداد.
انبارها،سامانه،جامع،كالا،ثبت،هرمزگان،بندر،خروج،ورود،رجايي،ان ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به آغاز به کار گشت های مشترک بازرسی از انبارهای بنادر، گمرکات و اموال تملیکی این استان گفت: قانون‌گذار ضمانت اجرای بسیار محکمی برای ثبت انبارها در سامانه جامع انبارها و همچنین ورود و خروج دقیق و قانونی کالا پیش‌بینی نموده که بر این اساس؛ ماده 6 مکرر 2 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا یک چهارم ارزش کالا، جزای نقدی برای انباردارانی در نظر گرفته است که در فرآیند ثبت کالا در سامانه جامع انبارها و در بخش ثبت، ورود و خروج کالاها اهمال داشته باشد.
رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در ادامه افزود: در نتیجه اقدامات دستگاه قضایی استان هرمزگان تاکنون تعداد 148 انبار موجود در بندر شهید رجایی بندرعباس در سامانه جامع انبارها ثبت شده‌اند و فرآیند نظارت بر آنها آغاز شده است.
وی همچنین با تعیین ضرب الاجل از محوطه داران و انبارداران خواست هر چه سریعتر نسبت به ثبت اطلاعات انبار و ورود و خروج کالاهای موجود در سامانه جامع انبارها اقدام کنند.