خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مازندران آماده پذیرایی از 20 میلیون مسافر نوروزی- اخبار مازندران - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 11:21
مازندران آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است،مسافران که به دلیل تقارن ماه مبارک رمضان و عید باستانی کمی زودتر از پارسال سفر خود را به مقصد مازندران انتخاب کرده اند.
ساعت،تردد،روز،انواع،فروردين،ممنوع،محور،شنبه،مازندران،نقليه،و ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگاران تسنیم مستقر در محورهای هراز، چالوس، سوادکوه و کیاسر هم‌اکنون به دلیل افزایش سفرهای نوروزی وضعیت جاده‌ها پرتراکم بوده و مسافران با هدف دید و بازدید نوروزی سفر به مازندران را کمی زودتر از سال‌های گذشته آغاز کرده‌اند.
اما برای سفری ایمن در محورهای مواصلاتی مازندران پلیس راه نیز با اعمال برخی محدودیت های ترافیکی به کاهش بار ترافیک در جاده های استان کمک می‌‌کند.
سرهنگ یدالله جهان‌تاب رئیس پلیس راه مازندران در این ارتباط اظهار داشت: شاهد ترافیک سنگین و نیمه سنگین در همه محورهای مواصلاتی مازندران هستیم و محدوده پل زنگوله، منطقه سیاه بیشه، هزارچم به سمت چالوس ترافیک سنگین گزارش شده است.
وی با بیان اینکه در محور چالوس محدوده مرزن آباد ممنوعیت ترافیکی وجود دارد خاطرنشان کرد:در محور کندوان از بعدازظهر به منظور تخلیه بار ترافیکی از سمت تهران کرج به سمت چالوس تا ساعت 24 جاده یکطرفه خواهد بود.
رئیس پلیس راه مازندران همچنین با تاکید بر اینکه در محور هراز شاهد ترافیک نیمه سنگین و پر حجم در لاسم، آب اسک و لاریجان به سمت آمل داریم به افزایش تردد 12 درصدی عبور و مرور تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال اشاره کرد و افزود:محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین در محور چالوس، هراز و سوادکوه همچنان ادامه دارد و با هدف ارتقاء ایمنی و تسهیل عبور و مرورممنوعیت‌های ترافیکی استان از روز سه شنبه 23 اسفند 1401 آغاز شده که تا پایان روز سه شنبه 15 فروردین 1402 اجرا خواهد شد.
وی افزود:تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی تا ساعت 2 بامداد روز شنبه 5 فروردین 1402 و از ساعت 6 روز پنج شنبه 10 فروردین 1402 تا ساعت ساعت 2 بامداد روز سه شنبه 15 فروردین 1402 از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع می‌باشد ود تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 روز دوشنبه 29 اسفندماه تا ساعت 24 همان روز، از آب اسک به رودهن ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه مستقر در محل تردد انواع وسایل نقلیه از رودهن به آب اسک بصورت یکطرفه خواهد بود.