خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طرح های نوروزی راهداری و پلیس در جنوب استان کرمان- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 10:57
پلیس و راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان در آستانه سال جدید برای ایمنی بیشتر کاربران جاده ای طرح های نوروزی ویژه ای را اجرا می کنند.
استان،كرمان،جنوب،راهداري،پليس،سفر،رانندگان،ايام،حمل،نقل،تصاد ...

خلاصه خبر

راه‌های جنوب استان کرمان به نسبت وضعیت بدتری داشته تا جایی که راه‌های روستایی جنوب استان 40 درصد تلفات جاده‌ای استان را به خود اختصاص داده‌اند و مردم از کیفیت پایین جاده‌ها، آسفالت نامناسب، نقاط حادثه‌خیز و جاده‌های ناایمن، گلایه دارند.
پلیس در برخورد با تخلفات حادثه ساز هیچ گذشتی با رانندگان ندارد
سرهنگ امیر معین‌الدینی، فرمانده پلیس راه جنوب استان کرمان نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در جیرفت با تبریک ایام عید نوروز اظهار داشت: پلیس راه در سطح استان کرمان آماده باش است و برنامه‌هایی برای کاهش تصادفات پیش‌بینی شده است.
وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار از گروه‌های جهادی برای پیشگیری از تصادفات استفاده می‌شود گفت: بر اساس آمار 60 درصد از تصادفات در 30 کیلومتری ورودی شهرها اتفاق می‌افتد که باید مراقبت کرد.
فرمانده پلیس راه جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه طرح توقیف ساعتی و روزانه خودروهای متخلف در ایام نوروز اجرایی می‌شود افزود: تقریبا فقط 5 تا 10 درصد رانندگان تخلفات حادثه‌ساز دارند که حتما با آنها برخورد می‌شود و پلیس در برخورد با تخلفات حادثه ساز هیچ گذشتی با رانندگان ندارد چرا که جان مردم در خطر است.
وی عمده تصادفات را واژگونی عنوان کرد که به دلیل استفاده از تلفن همراه و عدم توجه به جلو بوده است اظهار داشت: سرعت غیرمجاز کنترل خودرو را از دست می‌دهد و رانندگان باید با سرعت مجاز اقدام به رانندگی کنند.