خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 14 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

توافق وزارت ورزش و جوانان و قوه قضائیه

مهر | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 10:56
مدیرکل دفتر مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه جوانان از توافق وزارت ورزش و جوانان و قوه قضائیه در آستانه سال جدید خبر داد.
جوانان،شناسه،ملي،ثبت،نهاد،ورزش،دريافت،سازمان،وزارت،اخذ،كد

خلاصه خبر

وی در خصوص توافقنامه معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و سازمان ثبت شرکت‌های قوه قضائیه گفت: بر اساس توافق صورت گرفته، کلیه سازمان‌های مردم نهاد جوانان که از وزارت ورزش و جوانان مجوز فعالیت می‌گیرند، از این تاریخ به بعد به شکل مستقیم می‌توانند برای دریافت کد شناسه ملی به اداره ثبت شرکت‌ها مراجعه کنند.
وی ادامه داد: همه سازمان‌های مردم نهاد جوانان با دریافت نامه تاییدیه از اداره کل ورزش و جوانان استان خود می‌توانند برای اخذ شناسه ملی به سازمان ثبت شرکت‌های آن استان مراجعه و شناسه خود را دریافت کنند.
کامل نواب با بیان این که وزارت ورزش و جوانان اخذ شناسه ملی را برای سازمان‌های مردم نهاد اجبار نکرده است، توضیح داد: اخذ شناسه ملی برای فعالیت سمن‌های جوانان اجبار نیست اما هرگونه دریافت کمک مالی از هر بخشی از دولت منوط به داشتن کد شناسه ملی و شماره حساب به نام سازمان مردم نهاد است و چون تشکیل شخصیت حقوقی، ناظر به دریافت کد شناسه ملی است، سمن‌ها برای هرگونه اقدامی که لازم باشد به نام مؤسسه خود انجام دهند، ملزم به داشتن شناسه ملی هستند.