خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کوتاه‌ترین و طولانی‌ترین مسابقات والیبال در ۲۰۱ دیدار

باشگاه خبرنگاران | ورزشی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 10:51
کمیته ارتباطات فدراسیون والیبال با تحلیل و بررسی ۲۰۱ دیدار لیگ برتر مردان به برخی داده‌های آماری از جمله پرخطاترین بازیکن و پرکارترین داور، کوتاه‌ترین و طولانی‌ترین مدت زمان مسابقه و … دست یافت.
ليگ،برتر،مسابقه،تيم،كارت،ست،مردان،ديدار،داور،زرد،قضاوت،قرمز، ...

خلاصه خبر

۲۹۹ کارت زرد و قرمز در ۲۰۱ دیدار
در مجموع ۲۰۱ دیدار لیگ برتر مردان ۲۹۹ کارت (۲۵۴ زرد و ۴۵ قرمز) از سوی داوران به خاطیان نشان داده شده است که میانگین ۱.۴ کارت در هر مسابقه می‌شود.
نافعی و پارسه پرکارترین داوران
۲۰۱ مسابقه لیگ برتر مردان ازسوی ۳۸ داور بین‌المللی و ملی قضاوت شده است که داود نافعی با ۲۴ قضاوت به عنوان داور اول رکورددار است.
میثم پارسه نیز ۲۴ قضاوت در این مسابقات داشته که در ۲۳ رویداد به عنوان داور دوم و در یک مسابقه به عنوان داور اول حضور داشته است.
همچنین ۳۳ داور نیز به عنوان داور دوم در این مسابقات قضاوت کردند که اسماعیل رزقی به همراه میثم پارسه در جایگاه نخست پرکارترین داوران دوم مسابقات جای گرفتند و هر دو در ۲۳ دیدار به عنوان داور دوم حضور داشتند.
اکرمی سخت‌گیرترین داور
مرتضی اکرمی در لیگ برتر مردان ۱۴۰۱ با ۲۲ قضاوت سخت‌گیرترین داور در این داده آماری محسوب می‌شود، زیرا در مجموع ۲۲ قضاوت خود ۴۰ کارت زرد (۳۶) و قرمز (۴) به بازیکنان نشان داده است این در حالیست که در دور رفت مسابقات کیوان عابدزاده با ۲۳ کارت زرد و قرمز در ۹ قضاوت به عنوان سخت‌گیرترین داور معرفی شده بود.
این داور در مجموع مسابقات لیگ برتر ۱۹ قضاوت داشت و با ۳۵ کارت زرد (۲۶) و قرمز (۹) این بار در جایگاه دوم سخت‌گیرترین داور قرار گرفت.
۷۳ مسابقه لیگ برتر با نتیجه سه بر صفر
۷۰ مسابقه برابر با ۳۴.۸۲ دیدار با نتیجه سه بر یک و ۵۸ مسابقه برابر با ۲۸.۸۵ درصد مسابقات به ست پنجم کشیده شده است.
شهداب رکورد خود را شکست
در لیگ برتر والیبال مردان سال ۱۴۰۱، ۸۴۵ ست مسابقه برگزار شده است که میانگین ست در هر مسابقه ۴.۲ می‌شود.
تیم لبینات هراز آمل با هدایت بهروز عطایی ۱۱۶ ست مسابقه داده است که تنها در ۴۲ ست باخت را تجربه کرده است.
از این نظر تیم شهداب یزد قهرمان لیگ برتر مردان سال جاری با ۴۳ ست باخت در رتبه دوم قرار دارد.