خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سالی پر تلاش برای «چوگو» ورزش اصیل ایرانی

باشگاه خبرنگاران | ورزشی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 10:45
گزیده عملکرد ۱۴۰۱ انجمن چوگوی ایران را مشاور رئیس و مدیر روابط عمومی این رشته تشریح کرد.
انجمن،ورزش،رئيس،استان،برگزاري،ورزشي،بانوان،حضور،كشور،حيدري،م ...

خلاصه خبر

بنا به گفته یعقوب حیدری، مشاور رئیس و مدیر روابط عمومی «انجمن ورزشی چوگو»، این انجمن سال ۱۴۰۱ را با مسابقاتی مهم در استان مازندران به مناسبت عید نوروز با حضور دکتر طالب رجب‌پور، رئیس انجمن و دیگر مسئولان مربوطه آغاز کرد.
برگزاری مسابقه منتخب مازندران با کلاردشت به مناسبت دهه فجر در استان مازندران نیز از دیگر فعالیت‌های «انجمن ورزشی چوگو» ایران طی سال گذشته بوده است.
او گفت: رئیس انجمن چوگو تلاش بسیاری کرد تا تیم‌های استان تهران هم برای بانوان و هم برای آقایان تشکیل شود.
برگزاری نشست با معاون امور استان‌های رسانه ملی با حضور ریاست و دیگر مسئولان انجمن از جمله این نشست‌ها در راستای پیشبرد برنامه‌ها بود.
یعقوب حیدری، مشاور و مدیر روابط عمومی انجمن چوگو افزود: برگزاری جلسه حضوری رئیس انجمن با نایب رئیس و دبیر انجمن و برنامه‌ریزی برای نشست روسای کمیته‌های متناظر استانی و نواب رئیس بانوان چوگو استانی، همچنین حضور دبیر انجمن در استان یزد و نشست با مسولان هیات همگانی استان یزد، حضور در استان سمنان و برگزاری نشست با شهردار و اعضای شورای شهر امیریه دامغان و سفر به استان گلستان، برگزاری جلسه با مسولان چوگو استان و حضور در تمرینات تیم چوگو بانوان استان و برنامه‌ریزی جهت برگزاری نخستین دوره مسابقات پیشکسوتان چوگو به میزبانی استان گلستان از جمله تلاش‌های مدیران انجمن طی سال گذشته برای تقویت، توسعه و حمایت از این ورزش باستانی و ورزشکاران فعال این عرصه بود.
حیدری افزود: سال پیش رئیس انجمن با هدف توسعه و کسب حمایت برای رشد ورزش چوگو دیدار‌های مهمی با مسئولان فدراسیون ورزش‌های همگانی و رئیس سازمان ورزش‌های تفریحی- رقابتی انجام داد تا بتواند هر چه بیشتر به این ورزش باستانی رسیدگی و توجه شود.
او گفت: در همین راستا از مشاور ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی به پاس ترویج ورزش چوگو در ژاپن تجلیل به عمل آمد.