خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نمایشگاه های قرآن و کتاب باید مروج عفاف و حجاب در جامعه باشند

مهر | دین و اندیشه | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 10:23
محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر گسترش محافل قرآنی در ماه رمضان، برپایی برنامه های قرآنی خارج از فضای محل نمایشگاه امسال را گام مهمی در راستای تحقق شعار عدالت فرهنگی دولت مردمی برشمرد.
نمايشگاه،قرآن،قرآني،كريم،حوزه،فرهنگي،فرهنگ،برنامه،عترت،برگزا ...

خلاصه خبر

اسماعیلی رویدادهای مردمی چون نمایشگاه قرآن را بهترین محفل برای همگرایی و دوری از فضای دوقطبی سازی های مدنظر بدخواهان ملت ایران دانست و گفت: نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، جشنواره بزرگ فرهنگی دینی کشور است که می تواند بستر مناسبی برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری حوزه قرآن و عترت باشد.
وی همچنین تجلیل از خادمان قرآنی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را اقدامی ارزشمند برشمرد و افزود: خادمان قرآنی از افتخارات ملی حوزه فرهنگ محسوب می‌شوند که همواره بصورت جهادی و با روحیه انقلابی، در حوزه قرآن و عترت خدمت می کنند و این روزها اقدامات تحول گرایانه این عزیزان در طرح های قرآنی چون «بشری» بی بدلیل است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه وزارت فرهنگ در دوره جدید اهتمام جدی نسبت به تعالی حوزه قرآن و عترت دارد، گفت: همانطور که بارها تاکید شده، فعالیت های قرآنی در صدر امور برنامه های وزارت فرهنگ در تمامی حوزه ها قرار دارد و امیدواریم با راه اندازی بنیاد فرهنگی و هنری ویژه قرآن کریم با نام مقدس «یاسین» تمامی فعالیت ها و برنامه های قرآنی با انسجام بیشتر و بصورت متمرکز انجام گیرد.