خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش امید به پایان جنگ اوکراین با سفر «شی» به روسیه

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 10:10
سفر قریب الوقوع رئیس جمهور چین به روسیه، بسیاری را در دنیای غرب از جمله رسانه‌ها بر آن داشته تا گمانه‌زنی‌هایی را درخصوص زمان‌بندی و دلیل این سفر مطرح کنند.
چين،اوكراين،روسيه،شي،درگيري،صلح،سفر،كمك،كشور،اميدها،پينگ،جين ...

خلاصه خبر

واقعیت این است که ایالات متحده به عنوان محرک و ذی‌نفع اصلی در مناقشه روسیه-اوکراین اهمیت اندکی برای زندگی اوکراینی‌هایی که در این درگیری از بین رفت، قائل است و درعوض از این مرگ و نابودی در اوکراین برای راه اندازی یک کمپین سیاه نمایی علیه چین و مجبور ساختن همپیمانان خود برای حمایت از واشنگتن در تضعیف روسیه، بهره می‌برد.
این موضوعی است که «چین گانگ» عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین طی تماس تلفنی روز پنجشنبه خود با «دیمیترو کولبا» همتای اوکراینی‌اش مفصلا شرح داد.
این دیدار می‌تواند به اوکراین و روسیه کمک کند تا امیدها برای گفتگو و باز نگه داشتن مسیر راه حل سیاسی را زنده نگه دارند زیرا چین جانبداری در این درگیری را رد کرده و به کمک نمودن به احیای صلح پایبند بوده و در عین حال از جامعه بین‌الملل خواسته به فراهم کردن شرایط مذاکرات صلح کمک کنند.