خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سفیر چین: رسانه های غربی چهره مخدوشی از حقوق بشر را نشان می دهند- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 09:54
سفیر جمهور خلق چین در ایران گفت: رسانه های غربی در حال نشان دادن چهره مخدوشی از حقوق بشر در چین و ایران هستند.
چين،رضوي،خراسان،كشور،استان،روابط،چيني،ايران،سفير،تقويت،سفر،ا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی،چانگ هوآ شامگاه شنبه در دیدار با یعقوبعلی نظری، استادار خراسان رضوی، اظهار داشت: رزمایش مشترک میان سه کشور ایران، چین و روسیه که هم اکنون در حال برگزاری است برای جهانیان قابل توجه است، زیرا این رزمایش به منظور ثبات در این منطقه برگزار می‌شود.
چانگ هوآ عنوان کرد: دو شهر مشهد به عنوان مرکز استان خراسان رضوی و شهر ارومچی مرکز استان سین کیانگ چین از سال 1390 خواهر خوانده هم شدند، ولی برخی مسائل و از جمله شکل‌گیری کرونا و اعمال محدودیت‌ های آن، مانع تقویت این روابط شد و اکنون باید این روابط بار دیگر به اوج خود برسد.
سفیر چین بیان کرد: توسعه خطوط پروازی به مشهد می‌تواند در رونق حضور گردشگران چینی به خراسان رضوی تاثیرگذار باشد.
دوست داریم خراسان رضوی دوباره به عنوان یکی از مقاصد گردشگری باشد.
چانگ هوآ افزود: زعفران ایران در چین بسیار معروف است و جایگاه ویژه‌ای دارد، از سوی دیگر این استان دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که نمونه آن شهر نیشابور و سنگ فیروزه آن است.
سفیر چین بیان کرد: قبل از کرونا 30 دانشجوی چینی در دانشگاه‌های استان خراسان رضوی مشغول به تحصیل بودند و امیدوار هستیم در آینده نزدیک نیز شاهد افزایش تعداد دانشجویان چینی در این استان باشیم.