خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نهضت پیشرفت بانوان قابلیت پذیرش حرف‌ها و ایده‌های نو را دارد

مهر | دین و اندیشه | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 09:53
نخستین نشست از سلسله نشست‌های بررسی عملکرد ستاد نهضت پیشرفت بانوان در شهرستان‌ها با حضور عاطفه سعیدی‌نژاد مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.
بانوان،قم،استان،نهضت،پيشرفت،جهاد،فرهنگي،تبيين،عنوان،مديركل،س ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین نشست از سلسله نشست‌های بررسی عملکرد ستاد نهضت پیشرفت بانوان در شهرستان‌ها با حضور عاطفه سعیدی‌نژاد، مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مرتضی شعبان‌زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی قم، اعضای ستاد نهضت پیشرفت بانوان قم، نماینده بانوان در تشکل‌های فرهنگی و تبلیغی، نماینده کانون شعرای بانوان، راهیار و نماینده هیئات مذهبی، راهبر جهاد تبیین، مسئول رسانه، رابط عفاف و حجاب و نماینده کانون بانوان مداح این استان به صورت مجازی برگزار شد.
در خصوص بانوان، این مأموریت‌ها را از طریق مدارس استان قم، مادرانی که فعال فرهنگی هستند و دختران نوجوان با توجه به طرح‌هایی که در مناسبت‌های مختلف از سوی ستاد ارائه می‌شود، دنبال می‌کنیم.
آنچه به عنوان سیاست اصلی کار ستاد نهضت پیشرفت قم انتخاب شده مبتنی بر نیاز امروز و ظرفیت عظیم جامعه بانوان است و با نگاهی که به جامعه متعالی پیشرفته داریم باید ظرفیت بانوان را در جهاد تبیین، امر تربیت جدی ببینیم.
وی اظهار کرد: با نظر به جامعه پیشرفته اسلامی، دو مأموریت را برای زنان باید جدی ببینیم، یکی جهاد تبیین و دیگری تربیت است و به حق انتخاب خوبی در استان صورت گرفته در این که محیط اقدام، مدرسه انتخاب شده است، زیرا به واسطه مدرسه می‌توان با اقشار مختلف جامعه مرتبط شد.
شکل‌دهی سازمان تبلیغ زنان و ایجاد ظرفیت‌های مستقل و ویژه در حوزه بانوان امری لازم مبتنی بر نگاه امامین انقلاب است و در این فضا این انتخاب‌های جدی مسیری برای رشد همه جانبه بانوان در استان قم باز خواهد کرد.
وی عنوان کرد: فصل بعدی نهضت پیشرفت بانوان در استان‌ها را به نوعی مرجعیت پیدا کردن نهضت پیشرفت بانوان می‌دانیم.
مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه توفیقات خوبی در استان قم از جهت رسیدگی به فضای بانوان شاعر حاصل شده، گفت: درخواست ما از استان‌ها این است که ظرفیت‌های مهم و اثرگذار استان چه به لحاظ حقیقی و چه حقوقی با نهضت پیشرفت و طراحی و گفتمان آن آشنا شوند.
طرح‌های مختلف که ستاد ارائه داده همراه با طرح‌های متناسب با زیست‌بوم استان به عنوان طراحی جامع فرهنگی در حوزه بانوان در نظر گرفته شود.