خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بلوغ زودرس و فضای همجنس گرایی در کودکانه های هالیوودی- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 09:19
نگاهی به تغییراتی که در حوزه سینمای کودک در هالیوود ساخته می شود نشان می دهد که رفته رفته دنیای معصوم و پاک بچه ها به سمت نوعی بالغ سازی آنان می رود.
كودكان،دنياي،پينوكيو،شخصيت،كودكانه،هاليوود،الگوي،توليدات،قبل ...

خلاصه خبر

نکته قابل توجه در این میان اینجاست که روند یاد شده را نه تنها در میان تولیدات جدید بلکه در تغییر رویکرد شخصیت‌های کارتونی نوستالژیک قدیمی دنیای کودکان است، چون ساخت فیلم‌های لایو‌اکشن کارتون‌های قدیمی والت دیزنی دیگر مانند همان شخصیت‌ها و دنیای معصومانه قدیم نیست و اخیراً این شخصیت‌های معصوم دهه 60 و 70 میلادی اکنون شاهد فضای جسورتر و شرارت‌بارتری را با همان شکل و شمایل گذشته در ذهن کودکان ترسیم می‌کنند.
این درحالی است که یکی از کارتون‌های تازه و مهم امسال "پینوکیوی دل تورو" بود.
اما این کارشناس در ادامه نکته مهمی را هم درباره پدر ژپتو می‌گوید: ما همچنین در این نسخه با پدر ژپتویی‌ مواجهیم که در نقطه‌ای از پذیرش نسبت به پینوکیو قرار دارد که با آن شخصیتی که از او سراغ داشتیم، متفاوت است.
در حقیقت ژپتو هم دیگر آن مرد ساده و مهربان و قدیس‌گونه نسخه‌های قبلی نیست.
به‌عنوان مثال پسر دلفینی، لوپتو و حالا بچه زرنگ که در سال جاری آن را تماشا خواهیم کرد نمونه‌های سالم و همگام با فرهنگ ایرانی و اسلامی ما است که قابلیت صدور به همه دنیا را دارد و می‌تواند در مقابل آثاری که با دنیای پاک بچه‌ها فاصله دارد، قرار بگیرند.