خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آغوش باز مازندران برای بزرگترین مهمانی سال

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 09:06
ساری- مازندران با کوک شدن آهنگ سفرهای نوروزی برای بزرگترین مهمانی سال آغوش گشوده تا خاطرات خوبی را برای مسافران بهاری رقم زند.
استان،مازندران،مسافران،اقامت،شب،نوروزي،نوروز،مهر،فرهنگي،يادآ ...

خلاصه خبر

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: قفل و بست ترافیکی در راه‌های مازندران جمعیت نوروزی پرتردد را در استان نوید می‌دهد و مردم مهمان نواز استان برای میزبانی از گردشگران بهاری آغوش گشوده اند.
دستگاه‌های مازندران از آمادگی خوبی برخوردار هستند / ‏‬ ارسال پیامک به مسافران
سید محمود حسینی پور استاندار مازندران با اظهار این که از سه ماه قبل برنامه ریزی ها برای سفرهای نوروزی در استان انجام شده است، گفت: همه دستگاه‌ها از آمادگی خوبی برای میزبانی و استقبال از مسافران نوروزی برخورداری هستند.
استاندار مازندران یادآور شد: همچنین با توجه به تقارن عید نوروز با ماه مبارک رمضان، اقلام و کالاهای اساسی به وفور در استان فراهم شده است و در هر شهرستان نیز بازارچه عرضه مستقیم کالا تدارک دیده شده است.
آمار و ارقام‌ها حکایت از آن دارد که سال جاری حدود ۱۰۰ میلیون نفر شب به استان سفر کردند که میانگین اقامت آنها در استان چهار شب بوده است و در نوروز آینده برای ظرفیت اقامت یک میلیون و ۲۵۳ هزار نفر شب در استان فراهم شده است.
میانگین اقامت در استان چهار شب است
مازندران تابلویی از زیبایی‌ها است
صادق برزگر مدیرکل میراث فرهنگی مازندران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اظهار این که مازندران در حوزه‌های مختلف از جمله میراثی بسیار غنی است، گفت: این استان در زمینه اقلیم و جغرافیایی تابلویی از زیبایی‌ها است.
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران تصریح کرد: در سال جاری ۳۴ پایگاه امدادی ثابت و ۱۰ پایگاه سیار هلال احمر، ۲۰ پایگاه جوانان، ۱۱۰ پایگاه اورژانس علوم پزشکی، ۶۵ داروخانه شبانه روزی و ۸۰ دستگاه خودرو امدادی به مسافران خدمات رسانی می‌کنند.