خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وضعیت خدمات‌دهی ناوگان حمل و نقل به مسافران نوروزی چگونه است؟

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 08:18
طرح سفرهای نوروزی از ۲۴ اسفند اجرا شده و ناوگان حمل و نقل عمومی پیش از سال نو خدمات‌دهی به مسافران را آغاز کرده‌اند اما در این مدت برخی مسافران در تهیه بلیت قطار و هواپیما مشکلاتی داشته‌اند.
افزايش،درصد،بليت،نقليه،وسيله،مسافران،حمل،كشور،ناوگان،نوروز،ف ...

خلاصه خبر

امسال با وجود آنکه مسئولان این حوزه اعلام کرده بودند که مجوز برای افزایش تعداد پرواز و تعداد سفرهای ریلی را داده اند اما همچنان برخی مسافران نتوانسته اند موفق به تهیه بلیت هواپیما و قطار شوند.
طبق پیگیری های صورت گرفته از سایت های خرید و فروش بلیت هواپیما، تعداد جستجوی مسافران برای خرید بلیت در مسیرهای داخلی ۲.۵ برابر افزایش داشته است اما برخی مسافران می گویند با وجود تلاش برای تهیه بلیت موفق به پیدا کردن بلیت برای مقصد خود نشده اند.
در حوزه بلیت اتوبوس هم با وجود آنکه هم سازمان راهداری و هم وزارت راه وشهرسازی اعلام کرده بودند نرخ بلیت تغییری نمی کند اما به دلیل مشکلات بسیار زیاد هزینه ها و همچنین یک سر خالی بودن نرخ بلیت اتوبوس ها ۲۵ درصد افزایش یافت.
افزایش قیمت بلیت اتوبوس شامل بليت های پیش فروش شده نمی شود
در همین رابطه داریوش باقر جوان اعلام کرد که افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت اتوبوس، شامل بليت های پیش فروش شده نمی شود و این افزایش قیمت تنها شامل بلیت هایی می شود که مسافران در هنگام مراجعه حضوری و روزانه خرید می‌کنند.
در حوزه حمل ونقل دریایی هم تاکنون استقبال مسافران بسیار خوب بوده است و بنادر شمالی و جنوبی کشور هم تمهیدات لازم را برای پذیرایی مسافران انجام داده‌اند به طوری که نادر پسنده سخنگوی ستاد تسهیل سفرهای دریایی نوروز سازمان بنادر و‌ دریانوردی می گوید: ۴۸ فروند شناور مسافری با بیش از ۵هزار و ۸۰۰ صندلی و بیش از ۱۱هزار ۵۰۰ فروند شناور تفریحی با بیش از ۵هزار و ۷۰۰ صندلی و ۶۴ فروند شناور لندیگراف با ظرفیت ۲هزار و ۷۰۰ خودرو در ایام نوروز در اختیار مسافران بخش دریایی قرار گرفته است.
بلیت قطارهای ۵ستاره در سایت های فروش بلیت موجود است
براساس این گزارش در حوزه حمل ونقل ریلی هم تمامی بلیت قطارهای زیر ۵ستاره در مسیرهای مخلتف از جمله مشهد پیش فروش شده و در حال حاضر مسافران برای سفر به این شهر می توانند از سایت های خریدو فروش بلیت تنها بلیت قطار های ۵ ستاره خریداری کنند .