خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«بدره» در انتظار گردشگران نوروزی/۵منطقه دیدنی شهرستان که باید دید

مهر | استان‌ها | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 07:58
ایلام-شهرستان بدره با جاذبه های گردشگری فراوان امسال آماده استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی است.
تنگه،ايلام،منطقه،استان،سيمره،بدره،رودخانه،گردشگري،شهرستان،رو ...

خلاصه خبر

خبرگزاری مهر -گروه استان‌ها: شهرستان بدره در ۸۵ کیلومتری مرکز ایلام قرار دارد، این شهرستان یکی از مهمترین مناطق توریستی استان به شمار می‌رود که به تازگی سد سیمره بر زیبایی‌های این شهرستان افزوده است.
منطقه دربند
منطقه دربند شهرستان بدره یکی از مناطق گردشگری نمونه استان ایلام است که با طبیعت و آثار تاریخی خود صحنه‌هایی بسیار زیبا در گردشگری استان خلق کرده است.
یکی از شاهکارهای طبیعت در استان ایلام وجود روستاهای سرسبز در تمام فصول است که علاوه بر زیبایی استان به جذب گردشگران و مسافران بخصوص در فصل بهار کمک می‌کند، روستای کلم از توابع شهرستان بدره در فاصله ۳۰ کیلومتری شمال غربی این شهر و ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی ایلام قرار گرفته است.
چشمه و باغات سرسبز، مناظر و چشم‌اندازهای بسیار کم نظیری در این روستا وجود دارد ضمن اینکه رودخانه پرآب و خروشان کلم که از ارتفاعات شمالی کبیرکوه سرچشمه می‌گیرد پس از مشروب نمودن باغات و اراضی پایین دست به رودخانه سیمره می‌ریزد.
تنگه کافرین در هشت کیلومتری شمال شهرستان بدره در جاده ایلام به بدره واقع شده است.
رودخانه سیمره در شهرستان بدره از تلاقی رودخانه‌های قره سو و گاماسیاب شکل گرفته و در مرز ایلام و لرستان جریان دارد و تا انتهای حوزه کرخه ۶۵۰ کیلومتر طول دارد.
رودخانه سیمره نامی بزرگ در استان ایلام محسوب می‌شود چرا که سیمره جزئی از تاریخ استان است و شهر تاریخی به همین نام در شهرستان دره شهر محل سد سیمره وجود دارد.
دره باریک و عمیقی که در منطقه‌ای سرسبز قرار گرفته و در دل آن رودی جاری شده است.