خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خدمتگزاران قرآن کریم که در سال ۱۴۰۱ دار فانی را وداع گفتند

مهر | دین و اندیشه | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 06:59
روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ شمسی است و به سنت حسنه ایرانیان برای گرامیداشت یاد درگذشتگان در روزهای آخر سال شمسی ، یاد بزرگوارانی که جامعه قرآنی در سال ۱۴۰۱ به سوگ آنها نشست را گرامی می داریم.
قرآن،قرآني،كريم،آموزش،تهران،تجويد،مرحوم،مشاور،حضرت،پرورش،فره ...

خلاصه خبر

مرحوم حجت الاسلام محمدرضا شهیدی پور حافظ قرآن کریم، پژوهشگر و مؤلف کتاب‌های آموزشی قرآن در زمینه قرائت و تجوید بود.
او سال ۱۳۵۵ موفق به حفظ کل قرآن کریم شد و به عنوان یکی از اساتید قرآن معمم کشور معروف شد.استاد شهیدی پور چند سال قبل آرشیوش را به صورت رایگان در اختیار شورای عالی قرآن و رادیو قرآن قرار داد تا ضمن دیجیتال‌سازی، تلاوت‌ها مورد پالایش و تدوین قرار گرفته و ماندگار شوند.
داوری در مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران طی چند دوره، حضور به عنوان داور در مسابقات کشوری قرآن کریم و بسیاری از مسابقات دیگر، آموزش تخصصی قرآن به قاریان طراز اول کشور و همچنین تألیف چندین اثر در حوزه قرآن کریم از جمله کتاب‌هایی همچون: سبک شناسی تلاوت، تجوید آسان، روان‌خوانی و تجوید قرآن، اصول قرائات سبعه، توضیحات وقف و ابتدا، روانخوانی و تجوید قرآن از آثار و فعالیت‌های استاد شهیدی‌پور است.
او از سال ۱۳۴۶ فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی خود را هنگامی که طلبه حوزه مروی تهران بود، در مناطق نارمک و مجیدیه با نوجوانان آغاز کرده و آموخته‌هایش را در جمع‌های کوچک و بزرگ محله ارائه می‌داد.این خادم قرآن کریم، در سال ۱۳۵۵ در محله تهرانپارس جلسات قرآن و عترت تحت عنوان پیروان قرآن و عترت را برگزار کرده بود.بیت‌الزهرا (س) تهرانپارس توسط مرحوم بهمن جاهی پایه‌گذاری شده است.
«مساحتی» پیرغلام آستان حضرت عبدالعظیم و معلم قرآن
او که از بنیانگذاران هیئت فاطمیه شهرری بود و به صورت افتخاری در هیئت‌های قرائت قرآن و ۱۴ معصوم علیهم‌السلام شهرری مداحی و تلاوت قرآن می‌کرد.