خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 03 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق ها، روش پلکانی بود- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | یکشنبه، 28 اسفند 1401 - 00:41
سخنگوی دولت گفت: پیش بینی دولت برای افزایش حقوق ها به صورت متوسط 20 درصد بود و ما پیش بینی افزایش پلکانی داشتیم یعنی کسی که حقوق کمتری می گیرد، افزایش بیشتری داشته باشد و بالعکس ولی متأسفانه سال گذشته و امسال تاکنون در مجلس مورد موافقت قرار نگرفت.
دولت،حوزه،برنامه،نرخ،كشور،ارز،توليد،افزايش،گذشته،سيزدهم،سخنگ ...

خلاصه خبر

سخنگوی دولت درباره نوسانات اخیر نرخ ارز عنوان کرد: قبلاً نرخ‌گذاری برای ارز 4200 تومانی در کالاهای متعدد انجام شده بود و با نرخ واقعی ارز که حدود 26 هزار تومان بود، فاصله داشت.
وی ادامه داد: در ماجرای اخیر ارز نیز نرخ با مدیریت عرضه و تقاضا مدیریت می‌شود تا میزان این دو مولفه با هم هماهنگ باشد.
نرخ دستوری وجود ندارد و نرخ دومی هم برای کالای اساسی و مهم‌تر در بازار تعیین می‌شود که حدود 36 هزار تومان است.
ضمنا اینکه نرخ بیکاری در ابتدای دولت حدود 10 درصد بود و هم‌اکنون این میزان به 8.2 درصد کاهش یافته است؛ این اشتغال در حوزه‌های مختلف توزیع می‌شود.
بهادری‌جهرمی در ادامه گفت: یکی از مسائل کشور ما در سال‌های اخیر، ناطرازی بودجه بوده است که از عوامل تورم است.
بهادری جهرمی عنوان کرد: دولت در ماجرای ارز 4200 تومانی وقتی دید یک رانت ایجاد شده، وارد شد و با تدبیر و برنامه مسأله را پشت سر گذاشت.
وی درباره آمار جلسات و مصوبات دولت بیان کرد: دولت در سال گذشته 116 جلسه عادی و فوق‌العاده برگزار کرد و کمیسیون‌های تخصصی دولت نیز حدود 1000 جلسه داشتند؛ 1386 پیشنهاد به دولت رسید که بیش از 1200 پیشنهاد به مرحله نهایی رسیده و در این 116 جلسه دولت بیش از 700 مصوبه داشتیم.