خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فرهنگ سفره‌های افطاری ساده ترویج شود

مهر | استان‌ها | شنبه، 27 اسفند 1401 - 22:34
گناوه- امام جمعه گناوه گفت: ترویج سنت حسنه فرهنگ سفره‌های افطاری همراه با قناعت و سادگی توسط مردم در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان مورد توجه قرار گیرد.
ماه،رمضان،گناوه،مبارك،شهرستان،فرهنگ،عمومي،شوراي،نوروز،شهر،حر ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی شنبه شب در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناوه با تبریک پیشاپیش عید نوروز و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: تقارن ماه مبارک رمضان، بهار قرآن و عید نوروز، بهار طبیعت می‌تواند تحولی در انسان‌ها ایجاد کند و باید همانگونه که خانه تکانی‌های ظاهری انجام می‌شود، دل‌ها را نیز خانه تکانی کرد و حال خود را دگرگون کنیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گناوه با اشاره به اینکه دین مبین اسلام به اهمیت ماه مبارک رمضان و حرمت این ماه تاکید فراوان کرده است افزود: فلسفه وجوب روزه در دین مبین اسلام و ادیان گذشته رسیدن به تقوا است و جامعه‌ای از دیدگاه اسلام بالنده است که در آن تقوا و حریم الهی رعایت و مقدسات دینی تکریم و تعظیم شود.
وی گفت: در تعطیلات نوروز که تقارن با ماه مبارک رمضان دارد باید حرمت این ماه مبارک رمضان هم توسط مردم این شهرستان و هم هموطنان و مسافران و گردشگران نگه دارند.
ضرورت حفظ حرمت ماه رمضان
استفاده از فرصت‌های ماه رمضان
عبدالرضا محمدی نژاد افزود: این جلسه با موضوع عید نوروز و ماه مبارک رمضان و جمع بندی مصوبات امسال این شورا برگزار شده است.
وی گفت: از مصوبات جلسه قبل تعیین مکان و آماده کردن نمازخانه‌ها برای ایام ماه مبارک رمضان و تعطیلات نوروز توسط ادارات و دستگاه‌ها مختلف بود.