خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آغاز عملیات رسمی سوخت رسانی به کشتی های عبوری از تنگه هرمز - اخبار جزایر خلیج فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 27 اسفند 1401 - 21:16
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز عملیات رسمی سوخت رسانی به کشتی های عبوری (بانکرینگ) از تنگه هرمز و در منطقه سلخ جزیره قشم خبر داد.
كشتي،منطقه،قشم،سوخت،سلخ،ظرفيت،تن،رساني،آزاد،عبوري،دريايي،رسم ...

خلاصه خبر

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز رسمی سوخت‌رسانی به کشتی های عبوری (بانکرینگ ) از تنگه هرمز و در منطقه ژئوپلتیک سلخ جزیره قشم با اعتبار 60 میلیون دلار و ظرفیت 450 هزار تن در سال، در راستای محقق ساختن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری برای توسعه اقتصاد دریامحور و درآمد پایدار این صنعت برای منطقه خبر داد.
وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد قشم گام مهمی برای افزایش سهم ایران از این بازار برداشته است، ادامه داد: جزیره قشم به واسطه قرار گیری در یکی از مهمترین آبراهه‌های جهان و نزدیک ترین فاصله در مسیر تردد بین‌المللی شناورهای عبوری( 5 مایل دریایی) و برخورداری از زیرساخت‌های لازم و همچنین عمق مناسب جهت لنگر انداختن کشتی ها در لنگرگاه سلخ و سایر جذابیت هایی که سازمان منطقه آزاد قشم برای امور بانکرینگ درنظر گرفته، از ظرفیت مناسبی برای بانکرینگ و سوخت رسانی به کشتی های عبوری داخلی و خارجی برخوردار است.