خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اعلام حمونت نظامی در پاریس!

مشرق | بین‌الملل | شنبه، 27 اسفند 1401 - 20:14
پلیس فرانسه در پی گسترش اعتراض‌ها و تنش‌ها بین تظاهرکنندگان و معترضان به قانون اطلاحات بازنشستگی دولت این کشور، امروز (شنبه) برگزاری هرگونه تجمع و تظاهرات در میدان کنکورد پاریس را ممنوع کرد.
دولت،ميدان،فرانسه،كنكورد،تجمع،پليس،مجلس،ملي،طرح،تصويب،تظاهرا ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، تصویب لایحه جنجالی اصلاحات بازنشستگی دولت امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه که به موجی از اعتصاب‌ها و تظاهرات گسترده و مستمر را در ماه‌های اخیر انجامیده، در روزهای گذشته به بروز تنش و خشونت بین معترضان و نیروهای پلیس در پایتخت این کشور منجر شده است.
تارنمای روزنامه لو فیگارو روز شنبه با اشاره به شرایط حاکم بر تظاهرات و اعتصاب‌های امروز فرانسویان، از بیانیه پلیس این کشور مبنی بر ممنوعیت هرگونه تجمع و تظاهرات در میدان کنکورد پاریس خبر داد.
پلیس فرانسه در توجیه این اقدام خود مدعی شده است که به دلیل خطر جدی اختلال در نظم و امنیت عمومی ...، هرگونه تجمع در بزرگراه عمومی میدان کنکورد و اطراف آن و همچنین در بخش خیابان شانزلیزه ممنوع است.
در همین پیوند فراخوانی برای برگزاری تظاهرات در ساعت ۱۸ به وقت پاریس (۲۰:۳۰ به وقت تهران) در پایتخت فرانسه منتشر شده است.
سر بسیاری از رجال آن دوره فرانسه نظیر آنتوان لاوازیه کاشف اکسیژن، لوئی شانزدهم و ماری آنتوانت در این میدان به زیر گیوتین رفت.