خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فاز اول محور گردشگری و فضای شهری حاج عزت اله فهندژ سعدی افتتاح شد- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 27 اسفند 1401 - 19:44
پس از هشت سال از شروع عملیات اجرایی محور گردشگری و فضای شهری حاج عزت اله فهندژ سعدی، فاز اول این محور امروز افتتاح شد.
پروژه،سعدي،شيراز،اجراي،منطقه،فاز،افتتاح،شهردار،شوراي،عنوان،م ...

خلاصه خبر

شهردار شیراز در این مراسم با بیان اینکه این فاز اول این پروژه یک کیلومتری امروز در ادامه هفتمین مرحله جهش عمرانی کلانشهر شیراز افتتاح شد، اظهار داشت: این پروژه و این خیابان سی متری، یک پروژه بازگشایی معبر بود که در ده ساله گذشته حتی تردد یک خودرو سبک از آن وجود نداشت.
بهانه‌ای برای عدم اجرای پروژه نمی‌پذیریم
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در این مراسم با ابراز یک گلایه از شهردار منطقه سه، گفت: اینکه ما پروژه‌ای را برای مردم افتتاح می‌کنیم بسیار خوب است، اما این پروژه منتی بر مردم نیست.
طاهری گفت: باتوجه به اینکه فاز اول این پروژه امروز افتتاح شد و شهردار منطقه اعلام کرد که شهریور ماه فاز نهایی آن به بهره برداری می‌رسد دیگر هیچ بهانه‌ای را نمی‌پذیریم و شهریور ماه 1402 باید این پروژه به اتمام برسد و اینکه اعلام می‌شود فاز اول و دوم در حقیقت اجرای پروژه نیست.
پایان عملیات تکمیلی پروژه تا شش ماه اول سال 1402
هاجری در ادامه با بیان اینکه اجرای این پروژه در جوار آرامگاه سعدی بود و این محور به عنوان یک پهنه گردشگری مطرح میشد، گفت: باتوجه به موقعیت این پروژه با اجرای عملیات آسفالت آن مخالفت شد.
به گزارش تسنیم در اوایل دهه هشتاد توسعه ضلع شرقی آرامگاه سعدی شروع و قرار بر احداث خیابانی از ضلع شرقی آرامگاه به سمت دارالرحمه شهرک سعدی یا همان خیابان شهید وفایی شد و سال 86 اولین تملک‌ها صورت گرفت و عملیات اجرایی آغاز شد و اکنون پس از گذشت حدود 20 سال فاز اول معبر حاج عزت اله فهندژ سعدی به بهره برداری رسید و فاز‌های بعدی آن در شهریور ماه تکمیل و افتتاح خواهد شد.