خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 08 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روایت معان سیما از سالی که در تلویزیون گذشت؛ «فرازهای سیما در سالی پُر گردنه»- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | شنبه، 27 اسفند 1401 - 19:44
معاون سیما به مناسبت آغاز سال 1402 و شروع ماه مبارک رمضان در یادداشتی با عنوان «فرازهای سیما در سالی پُرگردنه»، درباره برنامه های صداوسیما در سال آینده، ابراز امیدواری کرد.
سيما،شبكه،معاونت،توليد،ملي،1401،رسانه،برنامه،سالي،مركز،تاريخ ...

خلاصه خبر

«1402 ان شاءالله سالی پربرکت برای رسانه ملی خواهد بود.
سال 1401 برای معاونت سیمای رسانه ملی، سالی پر از چالش‌های پیچیده و گردنه‌های بزرگ و فرازهای مختلف بود.
هدف اصلی و اساسی ما در اولین سال از قرن جدید، حرکت در جهت شعار صداوسیما در دوره تازه بود.
شعار تحول بر دو محور هویت و عدالت، که سرلوحه عمل مدیریت کلان رسانه ملی است، محور فعالیت و تغییرات سیما در این دوره هم بوده است.
با این گرایش تلاش شد تا برنامه‌ها در سال 1401 متفاوت از قبل، تولید و پخش شوند.
با آغاز نوروز 1402 بلافاصله، ماه مبارک رمضان نیز میزبان ما خواهد بود.
از اتفاقات خوب 1401 در سیما، تقویت روند سریال‌سازی و عقد قراردادهای جدید تولید آثار نمایشی بود که یکی از اهداف در نظر گرفته شده در این پروژه‌ها، معرفی نیروهای جدید در حوزه‌های تهیه‌کنندگی، کارگردانی و فیلمنامه‌نویسی است.
پخش برنامه‌های نوآورانه با محتوای دینی و مذهبی یکی دیگر از دستاوردهای سیما در سال 1401 بود.
سیما در پاییز و زمستان 1401 در مواجهه با چالش ناآرامی‌ها و تنش‌های سیاسی و اجتماعی کشور، در راستای وظیفه آوردگاهی خود برای مقابله با امواج خصمانه‌ی تحریف و تفتین، سعی در تقویت جهاد تبیین و بصیرت‌افزایی داشت.
به این ترتیب که اغلب برنامه‌ها به سمت روشنگری درباره مسائل و موضوعات مرتبط با این چالش منعطف شدند.
از جمله برنامه «شیوه» در شبکه چهار که به بازنمایی تضارب اندیشه‌ها و پاسخگویی به شبهات سیاسی اجتماعی مختص است و با استقبال مردم و نخبگان همراه شد و مباحث گرم و خوبی را شکل داد.
مقابله با جریان ارتجاع و تطهیر پهلوی در روایت تاریخ معاصر ایران نیز در جهت جهاد تبیین در سال 1401 روی آنتن رفتند.
معاونت سیما هم‌افزا با سایر بخش‌های رسانه ملی همواره تلاش داشته است که قرارگاهی برای پراکندن امید و نشاط در فضای عمومی کشور باشد.
معاونت سیما همچنین برای ایفای نقش دانشگاهی برای ارتقاء سطح آگاهی و معرفت عمومی ترویج و توسعه فرهنگ متعالی، حوزه مقاومت و شهادت و سبک زندگی ایثارگرانه را در دستور کار داشت که موضوع مهم برنامه‌سازی سال 1401 در سیما بود.
معاونت سیما همچنین در سال 1401 چند اقدام اساسی را در حوزه مدیریتی - اجرایی رقم زد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تفکیک نظام طرح، تولید و پخش اشاره کرد.