خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

"شیاده" نگین سبز و فیروزه گردشگری + فیلم- اخبار سازمان ها و شرکت ها - اخبار بازار تسنیم

تسنیم | بازار | شنبه، 27 اسفند 1401 - 18:43
جاذبه های طبیعی همواره آدمی را مسحور می کنند و طبیعت به عنوان ماوای بشر او را به سوی خود می خواند، جنگل شیاده و سد شیاده به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کشور هر ساله در نوروز و تابستان مسافران زیادی را به خود جذب می کند.
شياده،منطقه،سد،گردشگران،طبيعت،مكان،آب،روستاي،زيبايي،بابل،تفر ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بابل، شهرستان بابل یکی از شهرهای مازندران است.
خنکای دلنشین، نسیم فرح بخش، جنگل زیبا در حاشیه سد زیبایی‌ها را صد چندان کرده و چشم‌های گردشگران بومی و غیربومی را می‌نوازد.
سد برروی رودخانه ی چلیم یکی از سرشاخه‌های رودخانه بابلرود ساخته شده در کنار روستای شیاده از بخش بندپی غربی بابل قرار دارد.
تفریحاتی همچون زیپ لاین، پل معلق، ماهی‌گیری، قایق سواری، صعود به ارتفاعات نزدیک سد و غیره جان گردشگران را بر سر ذوق می‌آورد.
بزرگترین زیپ لاین روی آب کشور در سد شیاده
برای اجاره ویلا در شیاده یا اقامت در این روستا یا کمپینگ و چادر زدن هم گزینه‌هایی در دسترس قرار دارد تا مسافران فرصت تعطیلات خود را با خاطری آسوده طی کنند.
یکی دیگر از تفریحات جذاب و خانوادگی برای مسافران ماهی‌گیری است.
مسافران و گردشگران زیادی به این منطقه سفر می‌کنند تا از امکانات گردشگری و رفاهی تفریحی متنوعش استفاده کنند.
در اطراف سد جنگل‌های انبوه و زیبایی وجود دارد که طراوت و شادابی را به مسافران و گردشگران تقدیم می‌کند.
دهیار شیاده می‌گوید: یکی دیگر از آثار تاریخی و ملی این محل سقانفار شیاده است که در زمان قاجار ساخته شده است و در گذشته‌های دور از این مکان برای نوحه‌خوانی و برگزاری مراسم عزا استفاده می‌شد.
وی یادآور شد: ابنیه‌های تاریخی این روستا که به 150 سال قبل یعنی دوره ‌قاجار برمی‌گردد، از جاذبه‌های تاریخی این روستا است و اکثر شغل مردمان این روستا دامداری و کشاورزی هستند که از مردمان عزیز دعوت می‌کنیم به روستای ما سری بزنند و از این زیبایی‌های طبیعی لذت ببرند.
آدرس: مازندران، بابل، بندپی غربی، مجتمع تفریحی، توریستی و اقامتی سد شیاده