خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

به دنبال مرتفع کردن مشکلات بودجه ای حوزه قرآن و عترت هستیم

مهر | دین و اندیشه | شنبه، 27 اسفند 1401 - 14:46
محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به این موضوع که حوزه فعالیت های قرآنی می بایست متمرکز شود، گفت: گام های ابتدایی طرح نوین آموزش قرآن «بشری» با اقدام جهادی خادمان قرآن و عترت به خوبی برداشته شد.
قرآن،طرح،فرهنگ،قرآني،حوزه،عترت،بشري،كريم،آموزش،وزارت،فعاليت، ...

خلاصه خبر

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه گفت: وزارت فرهنگ برای تعالی حوزه قرآن و عترت برنامه های خوبی تدارک دیده است و راه اندازی بنیاد قرآنی یاسین یکی از همین برنامه ها به شمار می‌رود که امیدواریم به توسعه بیشتر فعالیت‌های فرهنگی و هنری حوزه قرآن و عترت بی انجامد.
وی در پایان ضمن اشاره به اهمیت برپایی باشکوه نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در استان های مختلف گفت: مجموعه وزارت فرهنگ سال جدید را با برنامه مهم نمایشگاه بین المللی قرآن کریم آغاز می کند که این اتفاق را باید به فال نیک گرفت تا سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در حوزه قرآن و عترت باشیم.
هدف این طرح شناسایی نوجوانان قاری، حافظ و آموزش قرآن با بهره‌گیری از مکتب پیامبر اکرم (ص) است چرا که آموزش قرآن باید باعث انتقال آیات قرآن از قلب معلم به قلب متعلّم گردد و متعلّم قرآن نیز چون معلّم خود، حامل آیات الهی گردد.