خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روزنامه اصلاح‌طلب: از توافق ایران با عربستان شوک شدیم!/ ابتذال براندازان به ایستگاه چهارشنبه‌سوری رسید

مشرق | سیاسی، برگزیده | چهارشنبه، 24 اسفند 1401 - 20:42
مدیرمسئول شرق پس از انتقادات فراوان در سرمقاله این روزنامه به انتقادات پاسخ داده و نوشته است که از توافق میان ایران با عربستان دچار شوک سیاسی شده است.
ايران،خرابكاري،اينترنشنال،روزنامه،توافق،چهارشنبه،خبر،شرافتمن ...

خلاصه خبر

روزنامه آرمان ملی می‌نویسد:
روزنامه اعتماد نیز از اقدامات تروریستی گروهک‌های ضد انقلاب به واسطه این شب خبر داده و نوشته است:
این روزنامه خبر داده است:
ضمنا همه عناصر دستگیرشده دارای سابقه حضور موثر در اغتشاشات خیابانی پاییز گذشته هستند و علاوه بر تولید نارنجک‌های دستی پیش‌گفته، تعداد فراوانی کوکتل مولوتف تولید و انبار نموده و برنامه‌هایی برای ایجاد راهبندان‌های مصنوعی، حمله به مراکز خاص و انجام خرابکاری طراحی کرده بودند.
گروهک تروریستی منحله دمکرات اقدام به اعزام تیمی با هدفِ خرابکاری در شب چهارشنبه آخر سال نموده بود که بلافاصله مورد رصد سربازان گمنام قرار گرفت و اعضای آن پیش از هر اقدامی بازداشت شدند.
همچنین ۱۰ محموله نظامی شامل سلاح‌های کمری، نارنجک، مقادیر زیادی فشنگ و خشاب و اقلامی برای انجام جنگ روانی در شب چهارشنبه آخر سال کشف و ضبط گردید.
ما باید از واژه خرابکاری شرافتمندانه به‌جد دفاع کنیم، تابوزدایی کنیم.
در ادامه این گزارش آمده است:
نکته جالب این بود که چهره‌های برانداز و سلبریتی‌هایی همچون برزو ارجمند و احسان کرمی که به گعده براندازان خارج‌نشین پیوسته و قواعد رفتاری را تعیین می‌کردند خود به آن پایبند نمانده، به مجلس عروسی رفته و رقاصی‌شان را می‌کردند.
در رفتاری مشابه محمود شهریاری، مجری سابق تلویزیون نیز که آموزش ساخت کوکتل مولوتف در منزل را در پیج خود منتشر کرده بود اخیرا در یک فروشگاه زنجیره‌ای به رقص و آواز پرداخت تا این پیام را بدهد که سلبریتی‌های برانداز بدون اینکه هزینه‌ای بدهند صرفا با هدف تبدیل خون دیگران به منفعت شخصی علم براندازی در دست گرفته و کاسبی می‌کنند.
اقدام پیشدستانه اینترنشنال در فرار از لندن
روزنامه جوان نوشته است:
یک حامی صهیونیست اینترنشنال و جریان برانداز هم از وضعیت پیش آمده برای اینترنشنال عصبانی است.
این خبرنگار صهیونیست ضمن ابراز تأسف برای خبرنگاران ایران اینترنشنال، اضافه می‌کند: «روزنامه‌نگاران مهره نیستند.
شوک شدن لیبرال‌ها از یک توافق منطقه‌ای!
مدیرمسئول شرق پس از انتقادات فراوان در سرمقاله این روزنامه به انتقادات پاسخ داده و نوشته است که از توافق میان ایران با عربستان دچار شوک سیاسی شده است!
برخی انتقادها به مصاحبه «شرق» با محمدعلی سبحانی در سالنامه این روزنامه، لازم به ذکر است که گفت‌وگوی ذکرشده به فاصله یک روز پس از انتشار گزارش فصلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دهم اسفند انجام شد.
گزارش ۲۸ فوریه (۹ اسفند) آژانس درباره پرونده فعالیت‌های هسته‌ای، حاوی نکات و موضوعاتی منفی بود؛ به‌ویژه اینکه در آن گزارش تأکید خاصی نیز بر غنی‌سازی ۸۴‌درصدی صورت گرفت.