خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از در "آشتی ملی" رانده می‌شوند، از پنجره "قهر اجتماعی" می‌آیند!/ "زلزله تهران" ۱ دقیقه زودتر پیش‌بینی می‌شود

مشرق | سیاسی، برگزیده | چهارشنبه، 24 اسفند 1401 - 09:42
چپ‌های ستادی که خود را در پروژه "آشتی ملی" شکست‌خورده می‌بینند اکنون همان آشتی ملی را در قالب "قهر اجتماعی" مطرح می‌کنند و این بار قصد دارند به جای سوابق خود؛ از مردم آلت‌دست بسازند.
زلزله،انتخابات،اجتماعي،مشاركت،قهر،بحث،نظام،سياسي،آشتي،ملي،اي ...

خلاصه خبر

ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم.
با قهر اراذل و اوباش خیابانی چه کنیم؟!
از در "آشتی ملی" رانده می‌شوند، از پنجره "قهر اجتماعی" می‌آیند!
به‌هرحال این قهر اجتماعی جامعه و حکومت کماکان ادامه دارد، حکومت ناگزیر است که این قهر اجتماعی را در سال ۱۴۰۲ حل و فصل کند و رویکردهایی را اتخاذ کند تا آشتی ملی رقم بخورد!"[۱]
این در حالی است که در بحث اغتشاشات اخیر باید دانست که ما با "مردم" طرف نبودیم بلکه با اقلیتی مرکب از اراذل و اوباش و تعدادی فریب‌خورده مواجه بودیم که هیچ مانیفستی نداشتند و شعارها و رفتارهایشان نیز غیر معقول بود.
از همین روست که شاهدیم حتی از وحشیانه‌ترین اغتشاشات که حضور اراذل و اوباش در آن محرز است نیز استقبال می‌کنند.
"زلزله تهران" ۱ دقیقه زودتر پیش‌بینی می‌شود
این شتاب‌نگارها ۱ دقیقه زودتر زلزله را اطلاع رسانی می‌کنند.
دارد؛ بر لبه دانش مدیریت زلزله قرار گرفته است.
در مسئله مدیریت زلزله ۲ وجه مهم پیش از زلزله و پس از زلزله وجود دارد که کشورهای معدودی در سطح جهان توانسته‌اند در هر دو زمینه به سطوح استاندارد برسند.
دانش "شتاب‌نگاری" که پس از زلزله بم در ایران مورد پیگیری قرار گرفت هم‌اکنون به نقطه‌ای رسیده است که طبق اذعان آقای حناچی، ایران می‌تواند در کلانشهری مثل تهران؛ در زمانی حدود ۱ دقیقه قبل از وقوع، متوجه زلزله شود.
البته تلاش‌های علمی زیادی در ایران و جهان وجود دارد که دانش پیش‌بینی زلزله بتواند در مدت زمان بیشتری پیش از وقوع، متوجه لرزه اصلی بشود.
در بحث امدادرسانی هم زلزله شدیدی مثل بم نشان داد که ایران اسلامی توانمندی‌ها و قابلیت‌های همپوشان بزرگی دارد که اجازه آسیب‌های مرسوم پسازلزله از قبیل شیوع بیماری، از دست رفتن مجروحان، ناامنی، بلاتکلیفی اجساد، بی‌سرپناهی زلزله‌زدگان و تاراج اموال مردم را نمی‌دهد.