خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دفاع تمام‌قد سورنا ستاری از محرومان در مقابل بچه‌پولدارها/ نماینده تهران: فولاد گران شد، یکی نباید کنترلش کند!؟

مشرق | سیاسی، برگزیده | سه شنبه، 23 اسفند 1401 - 09:56
یک فعال اصلاح‌طلب اخیرا ادعا کرد که مردم تصور می‌کنند یک "جریان" وجود دارد که اجازه کار کردن خاتمی و تحقق برجام روحانی را نداده است! تناقضات این ادعا را در وبلاگ مشرق بخوانید.
انصاري،دولت،روحاني،خاتمي،!؟،قشر،مسئولان،ستاري،صحيح،اجازه،ارا ...

خلاصه خبر

ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم.
دفاع تمام‌قد سورنا ستاری از محرومان در مقابل بچه‌پولدارها
*اشاره مهم دکتر ستاری به بیشتر بودن نوآوری در میان کسانی که جزو قشرهای مستضعف و یا کم‌برخوردار هستند بایستی بیش از همه نصب‌العین مسئولان ارشد دولت باشد تا بیش از پیش خود را وامدار و خدمتگزار قشرهای محروم بدانند.
عملا خدمت به قشر ثروتمند است و برخی مسئولان از آنرو که خود را نیازمند رأی قشر متوسط می‌دانند و معتقدند این قشر در ایران اکثریت است؛ ترجیح می‌دهند کاری بر خلاف رضای آنها نکنند!
دقت شود که متوسط یا مرفه بودن گناه نیست و بلکه تلاش برای رسیدن به این سطح از درآمد و زندگی یک تأکید اسلامی نیز هست.
گزاره ذهنی اکثریت بودن قشر متوسط هم یک گزاره صحیح است.
لکن مسئله از آنجا آغاز می‌شود که قاطبه مسئولان در اولویت‌گذاری‌های خود دقت کنند که قشر ضعیف و محروم باید همیشه در کانون توجه آنها باشند تا نه امیدی سرد شود، نه استعدادی ناکام بماند و نه کسی بواسطه نداری از حقوق اسلامی خود محروم بماند.
مسئولان دولتی بدانند که آسیب این مسئله در میان قشر مستضعف از همه بیشتر است.
*ما قضاوت درباره صحبت‌های آقای شاکری را بر عهده مخاطبان محترم می‌گذاریم.
"وقتی مردم دیدند که با آن شور و نشاط دست به انتخاب سیدمحمد خاتمی زدند و سپس هر 9 روز یک بحران پیش‌روی دولت آمد، درواقع در صداقت خاتمی شک نکردند، بلکه در پایان دولت این شک در میان جامعه وجود داشت که اینها می‌خواهند کار کنند ولی اجازه نمی‌دهند.
*ما با اجازه از مردم و مخاطبان محترم به آقای انصاری عرض می‌کنیم که اگر شما می‌دانید چه کسی به خاتمی اجازه کار کردن نداد و یا چه کسانی جلوی دستاوردهای برجام روحانی را گرفته‌اند و البته او یا آنها را به مردم معرفی نمی‌کنید؛ پس صلاحیت حضور در سمت‌های نظام اسلامی و دولتی را ندارید!
از استنتاجات عقلانی ماجرا بگذریم.
جالب است که حتی خوانش تیتر رخدادهای آن دوره از قبیل استعفای نمایندگان مجلس ششم، استعفای نمایندگان اصلاح‌طلب شورای شهر، لوایح دوقلوی خاتمی، دوچرخه‌سواری زنان و...
ابلهانه است ولی باید پذیرفت که تنها نتیجه فرض انصاری همین است.
2_ https://www.ilna.ir/fa/tiny/news-1338229
3_ https://www.jamaran.news/fa/tiny/news-1588179