خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

توقف عدالتخواهی در ایستگاه "فرقان"/ فریاد رؤسای کمیسیون‌های مجلس علیه گرانی

مشرق | سیاسی، برگزیده | دوشنبه، 22 اسفند 1401 - 10:56
مشکلات اقتصادی یا آلودگی هوا!؟ یکی یا هر دو!؟ این سؤالی است که مسئولان ذیربط خاصّه آنها که در مبحث گرانی و نظارت بر بازار وظیفه مستقیم دارند و یا مدعی‌العموم هستند باید پاسخش را بدهند.
گراني،قوه،هوا،آلودگي،قانون،اقتصادي،قرار،كشور،عدالتخواهي،بحث، ...

خلاصه خبر

ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم.
با "عدالتخواهان تندرو" چه باید کرد!؟
حجت‌الاسلام احمد رهدار، ‌ از استادان حوزه و دانشگاه اخیراً در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری رسا در پاسخ به این سوال که "راهکار مقابله با –تندروی‌های- جریان های به اصطلاح عدالت خواهی به چه شکل باید باشد و وظیفه مسئولان حوزه و کشوری در قبال آنها باید چگونه باشد؟
" گفته است: واژه عدالتخواهی واژه ای مثبت می باشد و شعار ما هم عدالتخواهی است اما به نظر ما این جریان به اصطلاح عدالتخواه راه را گم کرده و در تشخیص مصداق انحراف پیدا کرده اند.
مرحله بعد لایه عمومی است که باید در یک میزگرد عمومی شرکت کنند-و- در نهایت اگر تبیین و توجیه نتیجه‌بخش نبود باید دست به دامن قانون زد و همان راه را پیش گرفت.
او می‌افزاید: خیلی از بچه های عدالتخواه انسان های خوبی هستند که احساس کرده اند در جایی ظلم می شود لذا به وسط میدان آمده اند اما چون از مصادیق اطلاعات ناقصی دارند تحلیل های غلط ارائه می دهند.
اگر فردی از اینها نهاد خاصی را مورد نقد قرار می دهد، چه خوب که آن نهاد خاص با این افراد ارتباط بگیرد و آنها را دعوت کرده و توجیه و توضیح نماید آنگاه اگر این راه ها جواب نداد باید به سراغ قانون رفت و تن به قانون بدهیم.
قابل تأمل آنکه روش‌های رفتاری عدالتخواهان تندرو دقیقا مطابق با رفتارهای گروهک فرقان در صدر انقلاب است.
فریاد رؤسای کمیسیون‌های مجلس علیه گرانی
جهت ذکر سابقه بیان می‌شود که مسئله مدعی‌العمومی قوه قضائیه در مباحث مربوط به گرانی و الزام نظارت بر بازار؛ در دوران سابق قوه قضائیه عملا به فراموشی سپرده شد.
2_ mshrgh.ir/1472531
3_ https://qudsonline.ir/x9hJW