خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مجلس پیگیر افزایش بی‌ضابطه قبوض برق و گاز مردم/ شعری که عضو انصارالله یمن پس از توافق ایران خواند

مشرق | برگزیده | یکشنبه، 21 اسفند 1401 - 11:29
چپ‌های ستادی از هم‌اکنون اسب خود را زین کرده‌اند تا توطئه "تحریم انتخابات" را در سال ۱۴۰۲ و برای مجلس دوازدهم نیز تکرار کنند.
عربستان،مجلس،قبوض،انتخابات،افزايش،دولت،برق،گاز،كشور،ايران،رو ...

خلاصه خبر

در حال حاضر همه قدرت در قبضه یک جناح است و برای منتقدین هیچ جایگاهی قائل نیستند، برای کسب قدرت بیشتر رقابت می‌کنند، آنگاه وزن کشی نیروهای مستقر در هسته مرکزی قدرت ممکن است شرایط متفاوتی را رقم بزند و انتخابات دوره بعد برای آن‌ها رقابتی تلقی شود.
و از مقامات ارشد یمنی طی ۲ توییت به از سرگیری روابط دیپلماتیک ایران و عربستان واکنش نشان داد.
"توافق عربستان و ایران برای بازگرداندن روابط بین دو طرف تصمیمی شجاعانه و حساب شده برای هر دو طرف است و بازگشت روابط ریاض و تهران قبل از بازگشت آن بین صنعا و ریاض موید این است که نبرد ما با کشورهای متجاوز یک نبرد مستقل است و جز با احیای حاکمیت و استقلال یمن خاتمه نخواهد یافت.
انتظار می رود این تحول نه تنها در روابط یمن و عربستان، بلکه بر روابط کلی کشورهای عربی و اسلامی با یکدیگر منعکس شود.
با توجه به وزنی که هم عربستان سعودی و هم ایران دارند.
پس کسانی که در کنار عربستان کشته شدند به بهانه مبارزه با کودتاچیان و بازگرداندن مشروعیت منصورهادی چه خواهند گفت که عربستان علیه او مخالفت کرد و جایگزین او را تعیین کرد؟
کسانی که در کنار عربستان -در جنگ یمن- کشته شدند به بهانه مبارزه با شیعیان، رافدیان و ایران چه خواهند گفت در حالی که عربستان رابطه خود را با آنها بازگردانده است؟
کسانی که در کنار عربستان کشته شدند به بهانه حفاظت از جمهوری –در یمن- چه خواهند گفت در حالی که تسلیم مشروعیتی هستند که توسط ولیعهد یک کشور خارجی و سلطنت موروثی تعیین شده است؟
در قبال از سرگیری روابط ایران و عربستان نشان از بسط هژمونیک ایران و نشر گفتمان عقلانیت و مقاومت در منطقه است که هر روز بیش از پیش فراگیر می‌شود.
مجلس پیگیر افزایش بی‌ضابطه قبوض برق و گاز مردم
احمد مرادی، عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به دستور قالیباف برای پیگیری قبوض گران برق و گاز به ایسنا گفته است: تعداد زیادی از مردم به نمایندگان خود در خصوص افزایش قبوض برق و گاز مراجعه داشتند...
وی درباره اینکه آیا افزایش قیمت قبوض برق و گاز مصوبه مجلس بوده است؟
این قانون مصوب مجلس است.
*مردم و رسانه‌ها همگی منتظرند تا ببینند پیگیری مجلس برای قبوض چند میلیون‌تومانی به کجا می‌رسد زیرا پرداخت این قبوض برای خانوارهای معمولی عملا ممکن نیست و حتی ظالمانه است.