خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رسانه های عربی درباره حوادث سرزمین های اشغالی چه می‌گویند؟ / هرج و مرج در ارتش رژیم صهیونیستی زیر ذره بین رسانه‌های عرب زبان

مشرق | بین‌الملل، برگزیده | پنجشنبه، 18 اسفند 1401 - 00:28
درگیری ها و اختلافات داخلی صهیونیست ها در رسانه های عرب زبان بازتاب گسترده‌ای پیدا کرده است.
ارتش،صهيونيستي،نتانياهو،رژيم،ذخيره،گزارش،دولت،هالوي،اشغالي،ا ...

خلاصه خبر

القدس العربی
در روزنامه القدس العربی که در لندن چاپ می شود و در جهان عرب مطرح است، نوشته اند که «در بحبوحه درگیری خشونت آمیز بین یهودیان مذهبی و متحدان آنها، صهیونیست مذهبی با نژادپرست ها، فاشیست ها و یهودیان سکولار - اسرائیل در درگیری‌های شدیدی غوطه‌ور است که تنش ها در حال تشدید است و به سطح یک جنگ داخلی یا حتی وضعیت «جنگ یهودیان» رسیده‌اند».
الوطن
در گزارشی که در سایت روزنامه سوری الوطن منتشر و در صفحه اول این روزنامه نیز قرار گرفت، به پدیده امتناع نظامیان در ارتش رژیم صهیونیستی اشاره شده است.
در این گزارش آمده است: «اعتراض سربازان و افسران ذخیره ارتش اشغالگر اسرائیل به «طرح اصلاحات قضائی» دولت بنیامین نتانیاهو در حال افزایش است و در عین حال هشدارها درباره پیامدهای مخرب این موضوع بر عملکرد نیروهای اشغالگر و توانایی آنها، در حال افزایش است».
این روزنامه سوری به نقل از رسانه های مختلف اسرائیلی افزود: «در رسانه‌های اسرائیلی گزارش شد که ۱۳۰ افسر و نیروی ذخیره یگان مهندسی یاهالوم با امضای نامه‌ای به وزیر جنگ دولت اشغالگر قدس اطلاع دادند که که در صورت تصویب اصلاحات قانونی، خدمت کردن را مشکل می دانند و از حضور در جلسه آموزشی یک روزه خودداری می کنند».
شبکه المیادین به گزارش رسانه های صهیونیستی درباره نگرانی های رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی پرداختند: «رسانه‌ها در سرزمین های اشغالی گزارش می‌دهند که رئیس ستاد ارتش اسرائیل نگران است که امتناع از خدمت به اسکادران‌های معمولی در نیروی هوایی اشغالگر سرایت کند.»
الرساله