خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افشای اسناد هولناک از آزمایشگاهی بودن ویروس‌های تنفسی/ نسل‌کشی بی‌رحمانه در لباس خدمت به بشر+اسناد و تصاویر

مشرق | بین‌الملل، برگزیده | سه شنبه، 16 اسفند 1401 - 16:47
افشای هزاران صفحه چت واتس اپی از مقامات بهداشتی و وزیران کابینه‌ی انگلیس در دوره‌ی موسوم به «همه‌گیری»، و لو رفتن سیاست رسمی «هراس‌افکنی»، به شدت افکار عمومی را در این کشور خشمگین کرده است.
هنكاك،كيس،عمومي،مطالعه،بهداشت،قرنطينه،جانسون،دستورات،تلگراف، ...

خلاصه خبر

به گزارش سرویس جهان مشرق، مت هنکاک، وزیر سابق بریتانیا در امور بهداشت و مراقبت های اجتماعی، در دسامبر ۲۰۲۰ معتقد بود که باید با "استقرار" سویه‌ی جدیدی از کووید، کاری کرد که "مردم از ترس شلوار خود را خراب کنند" تا راحت‌تر از دستورات قرنطینه‌ی حکومتی تبعیت نمایند.
اسناد این سخنان هنکاک اخیرا توسط روزنامه‌ی تلگراف منتشر شده است.
به عنوان بخشی از گزارش پرونده‌های «قرنطینه»- بیش از ۱۰۰۰۰۰ پیام واتس اپ که بین مقامات بهداشت عمومی و وزیران بریتانیایی ارسال شده بود، به دست روزنامه‌ی تلگراف رسیده است - این روزنامه متن‌های نگران‌کننده‌ و بهت‌آوری را فاش کرد که "نشان می دهد که چگونه دولت انگلیس از تاکتیک های ترساندن و هراس‌افکنی برای اجبار به تبعیت و پذیرفتن قرنطینه‌ها استفاده می کند."
در ژوئن سال ۲۰۲۰، زمانی که بریتانیا از اولین موج قرنطینه ملی خارج می‌شد، هنکاک و سر پاتریک والنس، مشاور ارشد علمی دولت، از این مساله ابراز رضایت کردند که یک مطالعه که نشان می داد روند شیوع و ابتلاء به کووید در انگلستان «در جهت مثبت» است، انتشار عمومی چندانی نیافت، در عوض نظرسنجی‌های «تیره و تلخ» در رسانه‌ها مقبولیت بیشتری داشت.
چهار ماه بعد، در اکتبر ۲۰۲۰، دیمون پول در یک چت گروهی واتس اپ درباره ایده خود برای توقف انتشار فهرست پیگیری کووید به تفکیک منطقه نوشت تا به جای مناطق خاص در کشور، همه مردم احساس ترس کنند!
در بخش دیگری از پیام‌های جدیدا فاش شده، متن یک چت از بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق، درز کرده که می گوید دولت باید سیاست «به شدت ستیزه‌جویانه» برای واداشتن مردم به «فاصله‌گذاری اجتماعی» اتخاذ کند، چرا که به زعم او، بدون اتخاذ چنین سیاستی، روند اطلاعت از مقررات کووید ۱۹ با «فروپاشی عمومی» مواجه می شد.