خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 11 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش خرید و فروش سلاح؛ شرّ "عبدالحمید" دامن زاهدان را گرفت/ آزادی ۶ هزار و ۵۰۰ زندانی زن با کمک خیرین

مشرق | سیاسی، برگزیده | سه شنبه، 16 اسفند 1401 - 09:18
رئیس سازمان بازرسی اخیرا تأکید کرد: مدیران پرتلاش حتی در صورت لغزش کوچک سهوی اما اگر کارنامه‌شان خوب باشد باید تشویق شوند.
سلاح،مديران،استان،عبدالحميد،مولوي،مجاز،رئيس،كشور،بلوچستان،سي ...

خلاصه خبر

افزایش خرید و فروش سلاح؛ شرّ "عبدالحمید" دامن زاهدان را گرفت
"یکی از عوامل احساس ناامنی ورود سلاح‌های غیر مجاز و خرید و فروش و نگهداری آن بوده که متاسفانه در استان ما با توجه به اغتشاشات اخیر افزایش پیدا کرده است."
حجت الاسلام مصطفوی گفت: جرایم مختلفی در سایه سلاح شکل می‌گیرد و ما فقط با پدیده زشتی بنام سلاح غیر مجاز مواجه نیستیم.
*در اقتفای سخنان مهم رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان باید به این مسئله مهم اشاره کرد که این استان همواره با معضل سلاح‌های غیر مجاز مواجه بوده اما افزایشی شدن این معضل و ارتباط داشتن آن با اغتشاشات و حوادث پس از آن در زاهدان به شدت محل تأمل است.
کار این تحریکات و سخنان غلط به جایی رسیده که شاهد بودیم در نماز جمعه مسجد مکی زاهدان؛ جدای از حرف‌های غلط خطیب؛ حتی پرچم تجزیه‌طلبی نیز بالا رفت و یا شنوای اخباری مثل شهادت مظلومانه مولوی ریگی نیز شدیم.
رویدادی که وجوه دیگر آن نظیر افزایش میزان پرداخت وجوهات شرعی و افزایش پرداخت‌های صدقات مردم نیز باید مد نظر پژوهشگران و جامعه‌شناسان ایران قرار گیرد.
در این وادی البته توجه به این هم ضروریست که مردمان خیّر ایران؛ کمک‌ها و صدقات خود را بصورت اکثریتی به نهادهایی می‌دهند که این نهاد حکومتی محسوب می‌شوند.
نگاه رئوفانه سازمان بازرسی به لغزش سهوی مدیران پرتلاش
رییس سازمان بازرسی کل کشور اخیرا با بیان اینکه مدیران پرتلاش را تشویق می کنیم، گفته است: این مدیران حتی اگر لغزش کوچک سهوی هم داشته باشند در مقایسه با مدیری که هیچ فعالیتی نداشته و تنها وقتش را به بطالت می گذراند اما کارنامه سفیدی دارد، ارجحیت داشته و باید تشویق شوند.