خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

علائم خاموش حمله قلبی

مشرق | اجتماعی و حوادث | یکشنبه، 16 بهمن 1401 - 04:41
بنابر مطالعه ای در سال ۲۰۱۶ که توسط انجمن قلب آمریکا انجام شد، ۴۵ درصد تمام موارد حملات قلبی در این کشور «خاموش» بوده اند، به این معنی که با علائم آشکار همراه نبودند.
علائم خاموش حمله قلبی

خلاصه خبر

در همان مطالعه ای که در سال ۲۰۱۳ در کانادا انجام شد و در نشریه JAMA منتشر شد، تقریبا ۲۴ درصد بیماران مرد و ۲۷ درصد بیماران زن سرگیجه را به عنوان یکی از علائم مرتبط با حمله قلبی گزارش کردند.
در مطالعه سال ۲۰۱۳ که در نشریه JAMA منتشر شد، تنگی نفس چهارمین علامت شایع بین بیماران سندرم کرونری حاد بود و در مجموع ۴۵ درصد مردان و زنان این شرایط را تجربه کرده بودند.
در مطالعه‌ای که در نشریه JAMA منتشر شد، تنها ۲۷ درصد مردان احساس درد در پشت بدن خود را طی حملات قلبی گزارش کردند، در شرایطی که حدود ۴۳ درصد زنان این علامت را تجربه کرده بودند.
در مطالعه ای که در نشریه JAMA منتشر شد، ۱۳ درصد مردان و ۲۴ درصد زنان مواجهه با فک درد و یا دندان درد را گزارش کردند.
در واقع، مطالعه ای درباره ۲,۰۰۹ بیمار حمله قلبی که در سال ۲۰۱۸ در نشریه Circulation منتشر شد، نشان داد، تقریبا ۶۷ درصد زنان و ۵۳ درصد مردان برخی علائم مرتبط با معده را گزارش کرده اند.
در همان مطالعه ای که در نشریه Circulation منتشر شد، ۵۳ درصد زنان و ۵۶ مردان تعریق فراوان طی حملات قلبی خود را گزارش کردند.
در همان مطالعه که در نشریه Circulation منتشر شد، تقریبا ۱۲ درصد زنان و ۱۱ درصد مردان تجربه سردرگمی هنگام حمله قلبی خود را گزارش کردند.
در همان مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۳ در نشریه JAMA منتشر شد، تنها ۱۱ درصد مردان و ۱۰ درصد زنان به تجربه احساس خفگی حین حمله قلبی اشاره داشتند.