خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واحدهای دروس عملی در تمام رشته ها افزایش و توسعه می یابد

مهر | دین و اندیشه | شنبه، 15 بهمن 1401 - 09:36
سخنگوی وزارت علوم از تغییر سرفصل دروس دانشگاهی خبرداد و گفت: تعداد واحدهای دروس عملی ناظر به کسب مهارت در تمام رشته های دانشگاهی توسعه و افزایش می یابد.
علوم،واحدهاي،وزارت،افزايش،مهارت،اشتغال،صنعت،دانشگاه،درسي،فارغ

خلاصه خبر

سخنگوی وزارت علوم افزود: بنابراین حتما تغییراتی در تغییر سرفصل های دروس خواهیم داشت، به عنوان مثال واحد های ارتباط با صنعت و واحدهای درسی کار آموزی را می توانیم توسعه دهیم، اکنون در رشته های فنی و مهندسی سه واحد بیشتر کارآموزی نداریم، بنابراین باید واحدهای کارآموزی را هم برای فنی و مهندسی ها و تمام رشته ها از جمله رشته های علوم سیاسی، علوم تربیتی، علوم انسانی و علوم اجتماعی توسعه دهیم تا دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی زمینه های کاری داشته و مهارت کسب کنند.
شمسی پور افزود: بنابراین تعداد واحدهای دروس عملی ناظر به کسب مهارت باید افزایش یابد در حال حاضر ما دانشگاه هایی مانند دانشگاه فنی و حرفه ای را داریم که کاملا ناظر به کسب مهارت هستند.
وی ادامه داد: بیشترین آمار اشتغال با فاصله بسیار زیاد مربوط به فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای است.
این دانشجویان دست به آچار از دانشگاه خارج می شوند و دلیل آن نیز این است که این دانشگاه متمرکز بر مهارت آموزی است این باعث می شود این دانشجو بعد از فارغ التحصیلی برای خود حتی اشتغال شخصی ایجاد کند.