خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بهمن روی پروژه سازمان سیا و مزدوران ستاد براندازی/ دلیل کینه آخوند دربار علی‌اف از ایران مشخص شد!

مشرق | سیاسی، برگزیده | چهارشنبه، 12 بهمن 1401 - 20:29
راب مالی، نماینده ویژه کاخ سفید در امور ایران، طی این مصاحبه پرنکته خود با بی‌بی‌سی که در دهم بهمن‌ماه منتشر شده تقریبا در هر زمینه‌ای که فکرش را بکنید آب پاکی را روی دست براندازان ریخته است.
ايران،تهران،انقلاب،روزنامه،آمريكا،شهداي،واشنگتن،توافق،رژيم،م ...

خلاصه خبر

در آستانه ایام‌الله دهه فجر و چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌ا...‌خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب صبح دیروز(سه‌شنبه) با حضور در حرم امام‌خمینی(ره) یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشتند.
خامنه‌ای همچنین بر مزار شهید مدافع امنیت آرمان علی‌وردی و تعدادی از شهدای مدافع حرم، شهدای گمنام و شهدای مدافع سلامت نیز حضور یافتند.
روزنامه جام‌جم به مناسبت حضور امام خامنه‌ای در حرم امام خمینی‌(ره) نوشته است:
منظومه فکری رهبر انقلاب درباره شهدا هم بسیار منحصر به فرد است، ایشان در آبان همین امسال در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان قم در خصوص اهمیت و اثرات شهادت به آیاتی از قرآن اشاره داشتند و گفتند که «شهادت از یک طرف معامله‌ با خدا است؛ آن صدقی که هست، معامله‌ با خداست، خدا هم خریدارش است...
شهادت فی‌سبیل‌ا...
شهادت می‌تواند همدلی ایجاد کند.»
رهبر انقلاب دیروز هم به سنت همیشگی‌شان در آستانه دهه‌فجر و چهل‌وچهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به مرقد امام خمینی(ره) و گلزار شهدا رفتند؛ زیارتی که هرسال حوالی ۱۲ بهمن حال و هوای شهدای انقلاب را برای ما نسل جدید زنده می‌کند و تاریخ پرهیاهو و افتخارآمیز وطن را برای‌مان به یاد می‌آورد.
شروط دولت ترامپ، اصلاح بندهای زوال پذیر توافق‌نامه ۲۰۱۵؛ امکان بازرسی از تمامی سایت‌هااز جمله سایت‌های نظامی؛ محدود کردن برنامه موشک‌های بالستیک؛ پایان بخشی به تهدیدهای سایبری؛ محدود سازی نقش سپاه پاسداران در منطقه و حل وفصل موضوعات مربوط به حقوق بشر در ایران بود.
۴۴ سال شبکه دشمنان انقلاب علیه ملت انقلابی ایران شرارت کرد اما امروز ملّت ما و انقلاب ما یک درخت تنومند است و آمریکا و رژیم صهیونیستی رو به فروپاشی.
ملت بزرگ ایران به برکت انقلاب اسلامی دیگر سرسپرده قدرت‌های بزرگ نیست و از استقلال خود حفاظت می‌کند، دشمن را می‌شناسد و دارد او را می‌سوزاند، آمریکای جنایتکار از ما خشمگین است و باید از این خشم بمیرد.
روزنامه فرهیختگان نیز نوشته است که کاخ سفید هم براندازان را سرکار گذاشته بود، در این گزارش آمده است:
راب مالی، نماینده ویژه کاخ سفید در امور ایران، طی این مصاحبه پرنکته خود با بی‌بی‌سی که در دهم بهمن‌ماه منتشر شده تقریبا در هر زمینه‌ای که فکرش را بکنید آب پاکی را روی دست براندازان ریخته است.
شاید بتوان پیغام‌های واشنگتن در پشت صحنه با هدف به جریان انداختن دوباره مذاکرات هسته‌ای را یکی از نشانه‌های این مساله دانست که همین مورد هم بعد از رسانه‌ای شدنش خشم و البته سرخوردگی براندازان را به شکل گسترده‌ای به دنبال داشت، تا جایی که در بعضی موارد مواضع رابرت مالی درباره لزوم به‌کارگیری دیپلماسی در مواجهه با ایران را هم «کار خودشون» می‌دانستند و به این واسطه نماینده بایدن در امور تهران را در شبکه‌های اجتماعی‌ می‌نواختند.