خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 فروردین 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجرایی نشدن قانون جامع خدمات ایثارگران پس از ۱۰ سال!

مشرق | یادداشت | چهارشنبه، 12 بهمن 1401 - 11:39
معاون توسعه، مدیریت و برنامه‌ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: حدود ١٥٠ هزار جانباز فاقد شغل کمک معیشت دریافت می‌کنند و ٢٥ هزار نفر در نوبت دریافت این کمک معیشت قرار دارند.
بنياد،ايثارگران،شهيد،خودرو،توسعه،درصد،قانون،موهبتي،معاون،بود ...

خلاصه خبر

معاون توسعه، مدیریت و برنامه ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در قانون چیزی به نام واردات خودرو توسط جانبازان نیامده اما دولت در لایحه بودجه سال ١٤٠٢ اجازه واردات خودرو را به جانبازان داده که البته منوط به تصویب مجلس است.
معاون توسعه، مدیریت و برنامه ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره حق پرستاری جامعه ایثارگران و خانواده شهدا بیان داشت: ۶۷ هزار جانباز حق پرستاری می‌گیرند که ۱۵ هزار نفر آنها در نوبت اند و میانگین حق پرستاری برای جانبازان ۷۵ درصد هم کافی نیست.
این موضوع دو دیدگاه دارد، یک دیدگاه اینکه همه حوزه‌های مربوط به شهدا و جانبازان مانند سازمان حفظ ارزش‌ها، بنیاد شهید و… تجمیع و زیر مجموعه دولت قرار گیرد و دیگری اینکه بنیاد زیر مجموعه ستاد کل شود.
معاون توسعه، مدیریت و برنامه ریزی بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطر نشان کرد: ۱۰ مورد بیمارستان اعصاب و روان در کشور داریم که درآمد _ هزینه‌ای اداره می‌شوند البته پیشنهاد اختصاص ردیف بودجه مثل سایر بیمارستان‌ها برای مراکز اعصاب و روان داریم.