خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

رفتارمخرب آمریکا موجب ناامنی و بی ثباتی بین میلیونها سوری شده است

مهر | بین‌الملل | پنجشنبه، 06 بهمن 1401 - 06:06
نماینده دائم سوریه رفتارهای مخرب آمریکا را موجب ایجاد ناامنی و بی ثباتی بین میلیون ها نفر از شهروندان سوری دانست.
سوريه،صباغ،ملل،سازمان،دائم،منجر،نماينده،تاكيد،سوري،ناامني،نا ...

خلاصه خبر

بر اساس این گزارش، بسام صباغ همچنین افزود که رفتار مخرب واشنگتن منجر به ناامنی و بی ثباتی بین میلیون‌ها سوری شده و بسیاری از آنها را به آوارگان و پناهندگان تبدیل کرده است.
صباغ همچنین گفت که ایالات متحده و متحدان اروپایی آن اقدامات قهرآمیز غیرقانونی یک جانبه را علیه سوریه اعمال کردند که باعث تشدید رنج مردم این کشور شد علاوه بر اینکه واشنگتن بخش بهداشتی را که به میلیون‌ها شهروند خدمات بهداشتی ارائه می‌کند، با اعمال محدودیت ها در فروش تجهیزات یا ارائه خدمات، پشتیبانی یا قطعات یدکی به تعداد زیادی از بیمارستان‌های دولتی و خصوصی سوریه، هدف قرار می‌دهد.
صباغ از اظهارات علنی برخی از مقامات آمریکایی و اروپایی مبنی بر عدم اجرای مفاد قطعنامه ۲۶۷۲ که اخیراً توسط شورای امنیت تصویب شده است، ابراز تأسف کرد و گفت که رفتار مخرب واشنگتن منجر به ناامنی و بی ثیاتی در میان میلیون‌ها سوری شده و بسیاری از آنها را به آوارگان و پناهندگان تبدیل کرده است و همچنین شیوع بیماری کووید ۱۹ و شیوع وبا و سایر بیماری‌های عفونی تنها رنج بیشتری به آنها اضافه کرده است.
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل همچنین افزود که دمشق امروز بیش از هر زمان دیگری مصمم به ادامه تلاش های خود برای مبارزه با بقایای تروریسم و بازگرداندن امنیت و ثبات به تمام مناطق سوریه است.