خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

مبنای ولایتمداری در سبک حکمرانی اسلامی تاثیرگذار است

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 06 بهمن 1401 - 02:30
قم- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه مبنای ولایتمداری در سبک حکمرانی اسلامی تاثیرگذار است افزود: روش حکمرانی بر اساس علم و عمل و بر پایه حکمت و خرد است.
حكمراني،علوم،اسلامي،خسروپناه،الاسلام،حجت،تكنولوژي،دبير،كشف،ا ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه شامگاه چهارشنبه در همایش ملی حکمرانی اسلامی که در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی قم برگزار شد اظهار داشت: حکمرانی، هدایت‌گری فرآیندها و تنظیم گری و به عبارت دیگر مقررات گذاری، رصد و اصلاح آن‌ها است.
حجت الاسلام خسروپناه گفت: حکمرانی فرایند هشت مرحله‌ای است که در حوزه دفاع حکمرانی خوبی داریم اما در حوزه فرهنگ عمومی حکمرانی یا نداریم یا ضعیف هستیم.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ابراز داشت: در علوم فناورانه حکمرانی موفقی داشته ایم که در حوزه سلول‌های بنیادی ستاد فناوری سلول‌های بنیادین داریم.
حجت الاسلام خسروپناه افزود: هر کجا دستاوردهای مثبتی داشتیم به دلیل طی کردن فرآیندها است و حکمرانی تکنولوژی نرم اجتماعی است که همواره این عرصه زاده علوم پایه هستند.
حجت الاسلام خسروپناه گفت: مبانی اسلامی حکمرانی می‌بایست بر اساس توحید محوری، فطرت نگرشی و آخرت گرایی باشد.
حجت الاسلام خسروپناه تاکید کرد: اگر بخواهیم حکمرانی اسلامی داشته باشیم باید بدانیم که مجموعه علوم در آن دخالت دارند و باید از آن استفاده کرد.