خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

اجرای مصوبه شرکت ملی گاز برای افزایش قیمت قبوض به سال آینده موکول شود- اخبار خراسان جنوبی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 06 بهمن 1401 - 00:58
استاندار خراسان جنوبی گفت: در شرایطی که موج سرما را پشت سر گذاشتیم و مجبور به قطع گاز ادارات، مدارس، مساجد و صنایع شدیم تا افت فشار را بتوان مدیریت کرد انتظار می رود که اجرای مصوبه آذرماه شرکت ملی گاز برای افزایش قیمت قبوض به سال آینده موکول شود.
گاز،مصرف،مديريت،قبوض،تأكيد،خراسان،انرژي،افزايش،سرما،جنوبي،تو ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، جواد قناعت امشب در جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران و ستاد مدیریت مصرف انرژی استان، اظهار داشت: در شرایطی که وزیر نفت قول پرداخت قبض برق برخی مشترکان را داده اجرای مصوبه افزایش قیمت گاز اثر روانی خوبی ندارد.
استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: دستورالعمل افزایش قیمت قبوض گاز برای شرایط عادی مناسب است و باید اعمال شود تا پر مصرف و کم‌مصرف از هم جدا شود و پرمصرف‌ها بیشتر برای گاز هزینه پرداخت کنند.
وی ادامه داد: در دو هفته آینده به خاطر پرداخت نشدن قبوض، گاز خانگی نباید قطع شود و مشترکانی که قبوض دریافت کرده‌اند می‌توانند در حد توان قبوض را پرداخت کنند تا بعد از اعمال تخفیفات بستانکار شوند.
قناعت گفت: در شرایطی که موج شدید سرما را پشت سر گذاشتیم و مجبور به قطع گاز ادارات، مدارس، مساجد و صنایع شدیم تا افت فشار را بتوان مدیریت کرد انتظار می‌رود که اجرای مصوبه آذرماه شرکت ملی گاز برای افزایش قیمت قبوض به سال آینده موکول شود.
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: حدود 20 درصد قبوض جدید گاز تاکنون صادر شده، لذا باید صدور جدید متوقف و اصلاحات انجام شود و برای همه مشترکان قبض جدید صادر شود.
قناعت بر تدوام بازرسی‌های سختگیرانه برای مدیریت مصرف در بخش اداری تأکید کرد و افزود: هر دستگاه اجرایی که رعایت نکرد هم گاز و برق آن قطع می‌شود.