خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

آغاز اجرای مرحله سوم مدیریت مصرف آرد و نان در استان فارس- اخبار فارس - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 06 بهمن 1401 - 00:58
استاندار فارس با اشاره به آغاز اجرای مرحله سوم مدیریت مصرف آرد و نان، گفت: در مرحله سوم این طرح سهمیه بندی آرد از نانوایی ها برداشته خواهد شد و ملاک تخصیص آرد خرید نان از نانوایی ها خواهد بود.
استان،فارس،مديران،اظهار،اشاره،كشور،نان،تلاش،شوراي،دولت،استان ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، محمد هادی ایمانیه در شورای اداری استان، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب و اعیاد پرخیر و برکت این ماه و در پیش بودن دهه‌ مبارک فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: باید در راستای جهاد تبیین اقداماتی که انجام شده است را صادقانه به مردم منتقل کنید.
همه مدیران و مسئولان شهرستان‌های استان موظف به برپایی منظم میز‌های خدمت هستند.
وی به تلاش‌های شرکت آبفای استان و بسیج سازندگی اشاره و تصریح کرد: با تلاش‌های این عزیزان امیدواریم، عمده روستا‌های استان برای سال 1402 با بحران و تنش‌های آبی مواجه نباشند.
ایمانیه ضمن تشکر از معاون گردشگری و مدیریت امور زائران استانداری در خصوص کسب رتبه‌ برتر کشوری در ایام نوروز و اربعین 1401، به تقارن نوروز 1402 با ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: فارس به میهمان نوازی مشهور است و مانند همیشه پذیرای مسافران و گردشگران خواهد بود، لیکن باید حرمت ماه مبارک رمضان نیز حفظ شود، چرا که طبیعتا مسافران در روزه گرفتن معذوریت دارند.
نماینده عالی دولت در فارس به اجرای مرحله‌ سوم طرح ساماندهی مدیریت مصرف آرد و نان اشاره کرد و افزود: در مرحله‌های قبل با تلاش‌های معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری، جهاد کشاورزی، دارایی و سازمان صمت استان رتبه‌ برتر کشور به استان اختصاص یافت، که در جلسه استانداران با معاون اقتصادی وزیر کشور اجرای مناسب این طرح در فارس به صورت الگو در کشور معرفی شد.
در مرحله سوم این طرح سهمیه بندی آرد از نانوایی‌ها برداشته خواهد شد و ملاک تخصیص آرد خرید نان از نانوایی‌ها خواهد بود.
استاندار فارس به گلایه‌ی به حق مردم درخصوص کیفیت نان اشاره کرد و افزود: از ظرفیت‌های 37 درصدی این مرحله به منظور ترغیب نانوایی‌ها به طبخ نان باکیفیت استفاده شود.
وقتی سبوس جدا نشود بسیاری از این عوارض کاسته می‌شود و جنبه‌ محافظتی پیدا می‌کند که نقش موثری در تامین سلامت مردم خواهد داشت.
وی با بیان اینکه نانوایی‌ها اظهار می‌کنند درصورتی که سبوس گندم جدا نشود زمان پخت افزایش می‌یابد و درنتیجه میزان فروش کاسته خواهد شد، تصریح کرد: حدود 3400 نانوایی در سطح استان مشغول به فعالیت هستند که 50 نانوایی به پخت نان کامل در یک شیفت اقدام خواهند کرد، امیدواریم بتوانیم به مرور زمان افزودنی‌های مفید از جمله آهن، روی و فولیک اسید را نیز به آن اضافه کنیم.
نیازمند اصلاح الگوی مصرف گاز در مصارف خانگی هستیم