خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 09 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

رقابت شانه به شانه لرستان برای کسب عنوان بیکارترین استان

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 06 بهمن 1401 - 00:52
بعد از کسب عنوان نخست در تورم حالا لرستان درتصاحب جایگاه صدرنشینی بیکاری در رقابت شانه به شانه با کردستان است؛معاون اقتصادی استاندارکه نرخ تورم را باور نداشت حالا درمورد بیکاری چه نظری دارد؟
لرستان،بيكاري،استان،رنج،اشتغال،تبصره،ايجاد،اعلام،شغل،اقتصادي ...

خلاصه خبر

مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان لرستان را ۱۳.۳ درصد اعلام کرده که این عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۲.۸ درصد بوده، افزایش پیدا کرده است، در این گزارش کردستان مقام اول بیکاری، لرستان مقام دوم جدول بیکاری و کرمانشاه نیز در مقام سوم جدول بیکاری کشور در پاییز ۱۴۰۱ قرار گرفته است.
این در شرایطی است که در سفر رئیس جمهور به لرستان، موضوع رفع معضل بیکاری همواره مورد تاکید حجت الاسلام رئیسی بود و در سخنرانی‌های خود همواره کلید واژه بیکاری و ضرورت رفع این معضل اقتصادی و اجتماعی در لرستان را به کار می‌برد، اما گویا متولیان امر در لرستان از جمله مدیریت ارشد استان، معاون اقتصادی استاندار و… درک صحیحی از این سخنان و وضعیت بیکاری جوانان در لرستان هنوز ندارند تا وضعیت اشتغال در این استان هر فصل و هر سال دریغ از فصل و سال گذشته باشد.
لرستان نیاز بسیاری به کار و ایجاد اشتغال دارد
حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری در جریان سفر خود به لرستان بارها به این معضل بزرگ لرستان و لرستانی‌ها اشاره کرد.
حجت‌الاسلام رئیسی همچنین در دیدار خود با «اقشار مختلف لرستان» بابیان اینکه مسئله مهم، مسئله اشتغال لرستان است؛ گفت: بیکاری در لرستان بنده را به‌عنوان یک طلبه و مسئول بسیار رنج می‌دهد؛ وضعیت بیکاری استان‌ها ازجمله لرستان که امکانات مناسب دارند و بیکاری آن‌ها بالا است، بسیار ما را رنج می‌دهد.
معاون اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه ما در مشاغل خرد، پول ارزان قیمت می‌دهیم، اما گاهاً تبدیل به شغل پایدار نمی‌شوند، گفت: اما اگر جای تبصره ۱۶ و تبصره ۱۸ جابجا شود، تبصره ۱۸ در مسیر تولید قرار می‌گیرد، در قالب این تبصره برای بیش از شش هزار نفر در این شرایط سخت اقتصادی شغل ایجاد شده و بیمه شده رسمی داریم.
سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیاردی چرا منجر به کاهش نرخ بیکاری در لرستان نشده است؟