خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

رویداد سمپادی کهگیلویه برگزار شد/ ادامه رقابت در چند بخش

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 23:10
دهدشت_ رئیس آموزش و پرورش شهرستان کهگیلویه از برگزاری المپیاد علمی دانش آموزان دختر و پسر شهرستان های کهگیلویه، چرام، لنده و مناطق دیشموک و چاروسا به میزبانی دهدشت خبر داد.
المپياد،دانش،بهمن،علمي،ماه،روز،فاطمي،آموزان،شركت،آموزي،رقابت ...

خلاصه خبر

فریدون فاطمی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ۲۴۰ دانش آموز دختر و پسر پایه دهم و یازدهم از شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، لنده و مناطق دیشموک و چاروسا در ۱۴ رشته به مدت یک هفته به رقابت می‌پردازند.
فاطمی زاده عنوان کرد: برگزاری و شرکت در این مسابقات اقدامی در جهت توجه به سرمایه‌های علمی کشور تلقی می‌شود.
فاطمی زاده با اعلام زمانبندی این مسابقات گفت: المپیاد علمی کامپیوتر، جغرافیا و علوم زمین در روز شنبه اول بهمن ماه، المپیاد شیمی و تفکر و کارآفرینی در روز یکشنبه دوم بهمن ماه، المپیاد نجوم و اختر فیزیک، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در روز دوشنبه سوم بهمن ماه، المپیاد فیزیک و سواد رسانه‌ای در روز سه شنبه چهارم بهمن ماه، المپیاد ریاضی و اقتصاد مدیریت در روز چهارشنبه پنجم بهمن ماه برگزار و المپیاد ادبی و علوم و فناوری در روز پنج‌شنبه ششم بهمن ماه و المپیاد زیست‌شناسی در روز جمعه هفتم بهمن ماه برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: این آزمون‌ها در حوزه‌های داخل و خارج از کشور به صورت همزمان برای دانش‌آموزان پایه‌های دهم و یازدهم برگزار و اسامی پذیرفته‌شدگان مرحله اول برای شرکت در آزمون مرحله دوم به صورت مکتوب به اداره کل آموزش و پرورش استان ارسال می‌شود.