خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

لزوم اختصاص بودجه مستقل برای مشاوره، سلامت و سبک زندگی

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 22:52
مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان گفت: در بازبینی آئین‌نامه مراکز مشاوره، اردو‌های سلامت محور را در نظر گرفته ایم.
سلامت،مشاوره،زندگي،سبك،دفتر،دانشجويان،سازمان،مراكز،پيشگيري،ا ...

خلاصه خبر

ابراهیم نعیمی مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان، در سی و چهارمین گردهمایی مدیران مراکز مشاوره و سبک زندگی و یازدهمین گردهمایی مدیران مراکز بهداشت و درمان دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: در ۱۶ ماه گذشته که به این مجموعه پیوسته‌ام، متاسفانه متوجه اصطکاک میان ۲ مجموعه مشاوره و سلامت شده‌ام این درحالی است که هر دو آن‌ها متولی مشترکی در وزارت علوم دارند، لذا به دنبال فرصتی بودم تا این مقاومت کاهش یابد.
مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان با تاکید بر لزوم هم‌افزایی متولیان مشاوره و سلامت سازمان، تصریح کرد: با هم‌افزایی می‌توانیم سلامت جسمانی و روانی که شایسته فرزندان میهن عزیزمان است را محقق کنیم.
همچنین آئین‌نامه مراکز بهداشت و درمان هم در کارگروه HSE دفتر مورد بازبینی قرار گرفت و در نشست ارومیه در کمیسیونی تخصصی بررسی شد.
مدیر کل دفتر مشاوره، سلامت و سبک زندگی سازمان امور دانشجویان، تصریح کرد: در بازبینی آئین‌نامه مراکز مشاوره اردو‌های سلامت محور را در نظر گرفته ایم که پس از رفع اشکالاتی که معاونت حقوقی وزارت علوم بر آن وارد کرده است، ان شاءالله تا پایان سال ابلاغ می‌شود.
نعیمی با بیان تاریخچه دفاتر مشاوره و سلامت دانشگاه‌های وزارت علوم و اشاره به بیانات رییس دانشگاه هرمزگان، اظهار داشت: باید با طراحی انسانی سالم به لحاظ جسمانی و روانی، زمینه‌ساز رشد شخصیتی و علمی شویم و لزوم نیل به این هدف مهم مهندسی و طراحی صحیح است.
وی با قدردانی از تلاش رئیس سازمان امور دانشجویان برای دریافت بودجه مستقل، گفت: با تلاش رییس سازمان امور دانشجویان با سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون‌های اجتماعی و بهداشت، نشست‌هایی داشته و خواهیم داشت تا به امید خدا بتوانیم برای حوزه مشاوره و سلامت بودجه مستقل دریافت کنیم.