خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پرونده قطور فساد اخلاقی پلیس لندن/بن‌بست اعتماد زنان به نهاد حافظ امنیت اجتماعی در انگلیس

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 21:53
آزار جنسی و تجاوز و قتل، بخش کوچکی از پرونده قطور فساد اخلاقی افسران پلیس لندن را تشکیل می‌دهد که مدت‌هاست اعتماد زنان انگلیس را نسبت به نهاد حافظ امنیت اجتماعی دراین کشور سلب کرده است.
پليس،زنان،انگليس،نهاد،جنسي،امنيتي،افسران،كريك،آزار،فساد،لندن ...

خلاصه خبر

او اعتراف کرد که پلیس در تامین امنیت جامعه زنان «شکست» خورده است.
نخست وزیر از نیروی پلیس خواست تا تلاش کنند «هر کاری را که ممکن است برای اطمینان از امنیت زنان و دختران در جوامع و خانه های خود صورت دهند».
رئیس پلیس لندن امروز (چهارشنبه) با ایراد سخنانی در کمیته پلیس و جرائم شورای شهر وعده داد که افسران خاطی پلیس طی هفته‌های آینده به دست عدالت سپرده خواهند شد.
«مارک رولی» جرائم این افراد را «عدم صداقت، خشونت و آزار جنسی زنان و دختران» توصیف و عنوان کرد که این نهاد امنیتی در گذشته به طور جدی با آن‌ها برخورد نکرده و این مساله یکپارچگی پلیس را زیر سووال برده است.
«کرسیدا دیک» رئیس پیشین پلیس لندن هم بعد از ماجرای سارا اورارد زن جوان ۳۳ ساله‌ای که توسط یک افسر پلیس در مارس ۲۰۲۱ مورد تجاوز قرار گرفت و به قتل رسید، طرح پاکسازی پلیس را از وجود افسران مجرم مطرح کرد.
او بعد از صدور حکم دادگاه برای وین کوزینز افسر متهم در این پرونده گفت: همه ما در اداره پلیس از جنایت این مرد عصبانی و حیرت زده‌ایم.
اینک جانشین او بعد از اعترافات تکان‌دهنده دیوید کریک دوباره از جامعه زنان عذرخواهی و وعده اصلاح پلیس را مطرح کرده است.
در نتیجه این تحقیقات مشخص شد که ناتوانی پلیس در بازداشت عامل یک پرونده جنایی منجر به مرگ سه نفر دیگر شده است.
انتشار تصویر زنان کشته شده توسط افسران پلیس و فساد نهادینه در برخی از پاسگاه‌های لندن از دیگر اتهاماتی است که به پلیس پایتخت نسبت داده می‌شود.
در یک مورد گزارش شده که افسر پلیس با یک زن معتاد رابطه غیر اخلاقی داشته و در مورد دیگر پلیس از فرد فوت شده پول سرقت کرده است.