خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

بخش عمده ای از کارکنان در مدارس فنی و حرفه ای در آستانه بازنشستگی هستند- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 21:30
مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش گفت: بخش عمده ای از کارکنان و همکارانمان در مدارس فنی و حرفه ای در آستانه بازنشستگی هستند.
فني،آموزش،تجهيزات،هنرستاني،توسعه،بودجه،پرورش،درصد،ظرفيت،توما ...

خلاصه خبر

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: یکی از ساز و کارهایی که در راستای پاسخگویی به مطالبات انجام شده، تشکیل ستاد هماهنگی و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در وزارت آموزش و پرورش است که تاکنون 2 جلسه با حضور معاونان و رئیس سازمان نوسازی، رئیس سازمان پژوهش، معاون عالی وزیر، دبیر کل شورای عالی و غیره تشکیل و در جلسه نخست 5 مصوبه و جلسه دوم 10 مصوبه وضع شده است.
مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: توصیه ما بر توسعه کیفی است هر چند توسعه کمی باید وجود داشته باشد، اما امروز ادبیات و نگاه ما بر این است که مسیر توسعه کمی از توسعه کیفی می‌گذرد، بنابراین ادبیات ما با دوستان برنامه و بودجه بر این بود که اگر بخواهیم یک درصد توسعه داشته باشیم ما به‌ازای آن در بودجه دیده شود و اگر چنین نباشد نباید برای توسعه فنی فشار آورده شود، امسال برای نخستین بار ردیف بودجه برای هنرستان‌ها بیش از 4.7 برابر شده است، این در حالی است که امسال 67 میلیارد تومان بوده، اما بودجه سال آینده با افزایش 4.7 درصد به 300 میلیارد تومان رسیده است.
بیات عنوان کرد: با توجه به نیاز گسترده هنرستان‌ها اتکای صرف به بودجه دولتی کارآمد نیست و حتما باید بتوانیم بخشی از کار را به منابع دیگر متصل کنیم، بنابراین یکی از راهبردها، تولید کردن هنرستان‌ها است، چرا که معتقدیم ظرفیت بسیار خوبی در هنرستان‌ها وجود دارد و تنها هنرستان صنایع فلزی ما می‌تواند تامین کننده بسیاری از تجهیزات و امکانات مربوط به خود باشد و راهبرد دیگر کیفی کردن هنرستان‌ها است و فضا و شرایطی را مهیا کنیم که در هنرستان‌ها تولید داشته باشد و روی پای خود بماند و بخشی از منابع آنها برای بروزرسانی تجهیزات هنرستان هزینه شود، چرا که رویکرد ما آموزش همراه با تولید و تولیدی کردن هنرستان‌ها است.