خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

اعتصاب کارکنان پمپ بنزین ها در ایتالیا عرضه سوخت را مختل کرد- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 21:30
به دلیل اعتصاب جایگاه داران پمپ بنزین ها در ایتالیا هیچ بنزین و گازوئیلی در بسیاری پمپ بنزین های این کشور جریان نداشته و عرضه سوخت با اختلال مواجه شده است.
بنزين،ايتاليا،قيمت،پمپ،اعتصاب،دولت،افزايش،ادامه،گزارش،گازوئي ...

خلاصه خبر

در عین حال، خشم از افزایش قیمت سوخت در حال افزایش است.
اتحادیه‌های وابسته به شرکت‌های توزیع بنزین و گازوئیل در ایتالیا در اعتراض به آئین‌نامه لغو تخفیف قیمت مواد سوختی توسط دولت و همچنین دستورالعمل کاخ نخست‌وزیری برای شفافیت با هدف جلوگیری از دست‌کاری قیمت‌های سوخت برای 48 ساعت اعتصاب کردند.
از سوی دیگر، جایگاه‌داران سوخت این تصور را دارند که دولت می‌خواهد آن ها را به خاطر گرانی بنزین، مقصر جلوه داده و قربانی کند.
این پیام به سادگی اشتباه است.
از ابتدای سال، قیمت‌ها در پمپ‌های بنزین ایتالیا به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است از جمله، به دلیل افزایش مالیات ها این اتفاق افتاده و همچنین به این دلیل که ملونی طرح کاهش مالیات نفت معدنی را که توسط دولت قبلی دراگی تعیین شده بود تمدید نکرد.
طبق آخرین آمار اتحادیه اروپا، یک لیتر بنزین در ایتالیا در حال حاضر به طور متوسط ​​20 سنت گرانتر از اسپانیا و 7 سنت گرانتر از آلمان است.
رهبر بازار پمپ بنزین ها، و بنابراین تعیین کننده برای قیمت گذاری، گروه نیمه دولتی ENI است که تولید نفت را نیز به طور همزمان انجام می دهد.
وی در این باره گفت: اگر تمام مسئولیت بحران عرضه نفت را به کوچک‌ترین فرد در زنجیره یعنی اپراتور پمپ بنزین بسپارید، واقعاً در معرض خطر این هستید که احمق فرض شوید.