خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ترویج فرهنگ کتابخوانی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 21:24
پارس آباد - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار پارس آباد گفت: توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی نقش زیادی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.
شهرستان،پارس،كتابخواني،كتابخانه،عمومي،مطالعه،كتاب،فرهنگي،اجت ...

خلاصه خبر

وی نقش و اهمیت کتاب و کتابخوانی در جامعه را یادآور شد و خاطرشان کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در هر جامعه‌ای منجر به کاهش آسیب اجتماعی و فرهنگی خواهد شد بنابراین هر جامعه‌ای به کتاب و مطالعه اهمیت دهد در کاهش آسیب‌های اجتماعی موفق خواهد بود.
محمدزاده بر تلاش برای افزایش سرانه مطالعه در جامعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین آحاد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان تأکید کرد و گفت: رونق کتابخوانی در مدارس و مساجد باید در دستور کار متولیان فرهنگی شهرستان قرار گیرد تا جوانان را به سمت مطالعه سوق داده و آگاهی اجتماعی آنان را ارتقا دهیم.
وی فضای مجازی را رقیب اصلی مطالعه در بین قشر جوان و نوجوان اعلام کرد و گفت: در شرایطی که فضای مجازی در جامعه حاکم شده باید با ابزارهای جدید توسعه مطالعه عمیق و قابل فهم را گسترش دهیم تا به دور از سطحی نگری اقدامات و فعالیت‌ها در این حوزه ثمربخش باشد.