خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

انجام ماموگرافی در سنین پایین‌تر برای افراد مستعد به سرطان سینه

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 21:24
یک فلوشیپ جراحی پستان گفت: بارداری در سنین پایین تر عامل‌ محافظت کننده از سرطان پستان است.
پستان،سرطان،غربالگري،يائسگي،معيني،سن،افزايش،ماموگرافي،بدن،هو ...

خلاصه خبر

سیما نازی معینی، فلوشیپ جراحی پستان و عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران در برنامه مادر کودک در خصوص سرطان پستان گفت: هر عاملی که باعث افزایش سرعت تکثیر سلول‌ها شود، به نحوی که سیستم ایمنی بدن نتواند آن‌ها را از بین ببرد، منجر به ایجاد سرطان می‌شود.
از جمله عوامل مستعد کننده این بیماری میتوان از افزایش سن نام برد، با افزایش سن، میزان بروز سرطان پستان نیز افزایش میابد، به‌خصوص در بازه زمانی ۵۰ تا ۶۰ سالگی ابتلاء به این بیماری بیشتر دیده می‌شود.
این فلوشیپ جراحی پستان گفت: دلایل متقنی برای بروز سرطان پستان در این افراد وجود ندارد و یک ریسک بزرگ تلقی نمی‌شود، بنابراین این افراد میتوانند با نظر پزشک خود از این نوع درمان ها، استفاده کنند.
کارشناس برنامه گفت: اصلاح الگوی زندگی، بهترین توصیه برای جلوگیری از ابتلا به سرطان پستان است، وی همچنین خوردن سبزیجات و میوه جات تازه و پرهیز از مصرف فست فود‌ها و چربی‌های اشباع شده را، برای جلوگیری از بروز سرطان پستان ضروری دانست.