خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

سیاست شکست خورده تحریمی ترامپ را تکرار نکنید

مشرق | بین‌الملل | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 20:59
وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با همتای فرانسوی گفت:ایران به دقت رفتار اتحادیه اروپا را تحت نظر داشته و متناسب با آن گام‌های بعدی خود را تنظیم خواهد کرد.
ايران،فرانسه،خارجه،تلفني،امور،وزير،فرانسوي،اروپا،كشور،ديپلما ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان و کاترین کولونا» وزیر خارجه فرانسه امشب (چهارشنبه) پنجم بهمن ماه تلفنی گفت‌وگو کردند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از این در توئیتی با اشاره به گفت‌وگویش با همتای فرانسوی در اردن با بیان اینکه مداخله فرانسه در امور داخلی ایران را غیرقابل قبول دانستم، عنوان کرده بود: ترمیم مواضع فرانسه مورد گفت‌وگو بود.
اقدام هتاکانه اخیر نشریه شارلی ابدو نه تنها به احضار سفیر فرانسه در تهران به وزارت خارجه منجر شد بلکه ایزان در اولین گام مرکز ایران شناسی فرانسه در تهران را نیز تعطیل کرد.
وزیر امور خارجه فرانسه در این گفت‌وگوی تلفنی با تأکید بر اهمیت روابط ایران و فرانسه گفت که فرانسه هیچ دخالتی در امور ایران نداشته است.
خانم کولونا با اشاره به ضرورت اهمیت حفظ مناسبات دو کشور بر تقویت آن از مسیر گفت‌وگو تأکید کرد و همچنین خواستار آزادی زندانیان فرانسه در ایران شد.
رئیس دستگاه دیپلماسی اخیرا نیز با جوزپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه سوئد تلفنی گفت‌وگو کرده بود.