خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 13 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

تکذیب برخی شایعات درباره کنگره زنان تأثیرگذار؛ از جایزه 20هزار یورویی تا نوع پوشش میهمانان- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 20:30
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن اطلاع رسانی درباره دستاوردهای کنگره بین المللی زنان تأثیرگذار گفت: مایا صباغ میهمان این کنگره بین المللی نبود.
زنان،كنگره،تأثيرگذار،ايراني،سطح،خزعلي،معاون،امور،حضور،رئيس،ج ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در نشستی درباره کنگره بین‌المللی بانوان تأثیرگذار، درباره حواشی مطرح ‌شده در زمینه حضور مایا صباغ به عنوان میهمان این کنگره تصریح کرد: ایشان به هیچ عنوان میهمان ما نبودند.
پاسخ به شبهات درباره پوشش میهمانان کنگره
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره پوشش زنان حاضر در کنگره بین‌المللی زنان تأثیرگذار و مقایسه آن با پوششی که زنان ایرانی باید در کشور رعایت کنند، تصریح کرد: گاهی پوشش برخی زنان در ایران بدتر از پوششی است که این میهمانان داشتند.
معاون رئیس جمهور با تأکید بر سطح بالای کنگره بین‌المللی یادآور شد: در سطح ملی 31 نفر از بانوان تأثیرگذار از استان‌های مختلف مورد حمایت و تشویق قرار گرفتند.
فعالیت بین‌المللی بانوان برگزیده
همچنین داوران متخصص هفت نفر بودند که سه زن ایرانی و چهار زن خارجی را انتخاب کردیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: ایرانیان انتخاب شده در سطح بین‌المللی فعالیت و اثرگذاری بالایی داشتند.
ملاک‌هایمان برای انتخاب این هفت نفر علمی، اجتماعی، اقتصادی و کارآفرینی و حتی از نظر عمومی و خانواده نیز بود اما اصل انتخاب بر فعالیت علمی قرار گرفت.
در سطح ملی 14 هزار نفر از طریق بارگزاری اسامی در سامانه گوهرشاد و یا آشنایی با برخی زنان تأثیرگذار در جشنواره زن ایرانی و ایده دختران و یا از طریق امور بانوان استانداری‌ها شناسایی شدند.
عدم حضور معاونت زنان در تعیین مقدار و پرداخت «جایزه» به برگزیدگان
با این حال همه مهمانان خارجی جایزه خود را به این صندوق واریز کردند تا صرف امور بانوان شود.
طبیعتاً در مجامع بین‌المللی درباره ایران سم‌پاشی کردند که برای حضور در کنگره دعوت نکردیم و امیدواریم این کشورها با تجدیدنظر در رفتار خود باعث شوند بتوانیم آنها را نیز دعوت کنیم‌.
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری درباره نظرات زنان خارجی دعوت شده به این کنگره در خصوص زنان ایرانی گفت: نکات متعددی را مطرح می‌کردند، از جمله اینکه احساس می‌کردند خانم‌های ایرانی نمی‌توانند از خانه خارج شوند.
نمی‌خواستم به خاطر نسبت مورد قضاوت قرار گیرم؛ هر دو غلط است.
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با اشاره به اینکه کنگره در نهایت سادگی و صرفه‌جویی برگزار شد، این پرسش را مطرح کرد:‌ کسانی که شاهد بودند قبلاً چطور ریخت و پاش‌ها انجام می‌شده، این سادگی‌ها را ندیدند؟
دلایل حضور همسر رئیس جمهور در کنگره