خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 12 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

در نشست هیئت تجاری عمان با اعضای اتاق بازرگانی هرمزگان چه گذشت؟- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 05 بهمن 1401 - 20:12
با حضور استاندار مسندم عمان، نشست مشترک هیئت تجاری عمان با اعضای اتاق بازرگانی هرمزگان برگزار و دو طرف در خصوص ظرفیت های سرمایه گذاری بحث و تبادل نظر کردند.
استان،هرمزگان،روابط،كشور،عمان،تجاري،اقتصادي،بندرعباس،گسترش،ا ...

خلاصه خبر

محمدرضا صفاف رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی بندرعباس در نشست با هیئت تجاری عمان، اظهار داشت: امیدوارم این بازدید موجب تقویت، تحکیم و توسعه روابط دولتین، ملت بزرگ ایران و عمان و همچنین باعث گسترش روابط تجاری استان ما با کشور عمان شود.
وی افزود: تجار و دریانوردان هرمزگانی با مردم و بازرگانان کشور عمان از قدیم‌الایام روابط اقتصادی داشته‌اند و بین بنادر و جزایر هرمزگان استان مسندم، مسقط، صحار و باطنه و سایر مناطق همواره مبادلات تجاری برقرار بوده، خشکبار و ادویه و سایر کالاها به مقصد کشور عمان توسط شناورهای سنتی هرمزگانی در گذشته نه چندان دور حمل و از آن سو لیموی خشک و سایر کالاها و محصولات کشور عمان به این سو وارد می‌شده است و هم اکنون نیز این روابط تجاری از بندرعباس، جاسک و سایر بنادر و جزایر برقرار است.
وی گفت: از مسئول میز عمان درخواست می‌کنم پیشنهادات کلان تسهیل‌گر توسعه روابط اقتصادی استان هرمزگان و کشور عمان مطرح و پس از وی، نمایندگان بخش‌های مختلف پیشنهادات و درخواست‌های اقتصادی خویش برای توسعه و تحکیم روابط اقتصادی استان هرمزگان با کشور عمان و استان مسندم مطرح کنند.